Afbeelding

Verenigingen spekken de kas door stemmen te tellen

di 14 maart 2023 Ommen

Morgen vinden de verkiezingen plaats voor de Provinciale staten. Na deze verkiezingen worden de stemmen geteld. Dit jaar pakt de gemeente Ommen het tellen van de stemmen iets anders aan. Zij hebben de hulp van verenigingen gevraagd. Er hebben zich zes verenigingen aangemeld met in totaal 35 vrijwilligers.

 Als beloning krijgt de vereniging of stichting vijftig euro per dagdeel per teller. “Andere gemeenten nodigen ook mensen uit om te stemmen. We vonden het een mooi idee en dachten als we de verenigingen erbij betrekken snijdt het mes aan twee kanten. De leden krijgen een vergoeding en zo wordt de kas gespekt van de vereniging. Met elkaar de schouders er onder, zodat we dit wel vaker doen in Ommen”, liet burgemeester Vroomen al eerder weten. 

De telling van de stemmen is een hele klus. Om de rust te bewaren heeft de gemeente Ommen er voor gekozen om de tellingen voor de kandidaten op de lijst een dag later te doen. 

Afbeelding
Rommelroute Westerhaar 11 juli 2026 Ingezonden Ingezonden 4 uur geleden
Lynn Meier onderweg (foto Explora.cc)
Lynn Meier overwint Trans Balkan Race Hardenberg 5 uur geleden
Als blijk van waardering werd Albert Smit verrast met de speciale jubileumattentie van de KNLTB. (Foto: Gert Stegeman)
Tennisvereniging De Krim viert jubileum Hardenberg 5 uur geleden
Huidige Valckx & Van Kouteren orgel
Zangavond ter afscheid van orgel Hessenwegkerk Ingezonden Ingezonden 6 uur geleden
Afbeelding
Zomer vol avontuur op ‘Op ons Boerenerf ’ Hardenberg 8 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda