Afbeelding

Veteranen delen verhalen tijdens Veteranendag in Twenterand

di 6 oktober 2026 Twenterand

Een handdruk. Een blik van herkenning. Een herinnering die weer boven komt tijdens een gesprek aan tafel. Tijdens de Veteranendag van de gemeente Twenterand kwamen zo’n veertig veteranen samen in het gemeentehuis. Mannen en vrouwen die ieder hun eigen verhaal met zich meedragen. Verhalen uit onder meer Libanon, Nieuw-Guinea, Somalië, Egypte, Israël, Indonesië en voormalig Joegoslavië. Verhalen over kameraadschap, verantwoordelijkheid en inzet. Maar ook verhalen die niet altijd zichtbaar zijn. Juist daarom is deze dag zo belangrijk. Om elkaar te ontmoeten. Om ervaringen te delen. En om te weten dat je niet alles hoeft uit te leggen om begrepen te worden.

Een bijzonder onderdeel van de middag was de lezing van veteraan Glenn Bloemberg. Aan de hand van zijn Indische achtergrond, familiegeschiedenis en ervaringen tijdens missies in onder meer Afghanistan, Koeweit en Irak vertelde hij over leiderschap, veerkracht en verbondenheid. Zijn persoonlijke verhaal liet zien hoe ervaringen uit het verleden doorwerken in het leven van vandaag en hoe belangrijk het is om met elkaar verbonden te blijven.

Waardering kent geen vaste datum, daarom namen we bewust de tijd om stil te staan bij de inzet van de veteranen. Bij hun verhalen, hun ervaringen en hun bijdrage aan vrede, vrijheid en veiligheid. Waarden die niet vanzelfsprekend zijn en die blijvende aandacht verdienen. Burgemeester Gerrit Jan Gorter sprak namens het gemeentebestuur zijn waardering uit: “Vrijheid is niet vanzelfsprekend. Daarom blijven we stilstaan bij de inzet van iedereen die zich heeft ingezet voor vrede, vrijheid en veiligheid.” Met de witte anjer als symbool van respect en waardering kijken ze terug op een waardevolle bijeenkomst vol ontmoetingen, herkenning en verbondenheid. 

Afbeelding
Veteranen delen verhalen tijdens Veteranendag in Twenterand Twenterand 40 minuten geleden
Afbeelding
Die frappante gierzwaluw komt nooit aan de grond Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Vijftien jaar breien voor het goede doel in Balkbrug Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Rekenkamer wil scherpere koers toerisme in Ommen Ommen 3 uur geleden
Afbeelding
Vanaf woensdag wisselvallig en veel koeler Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Inwoners geven fietstunnel samen een nieuw gezicht Ommen 5 uur geleden
Afbeelding
Project High Five: vaker lopen of fietsen naar school Hardenberg 6 uur geleden
Leuke binnenkomst bij sportpark Zandeinde. (Foto: Gert Stegeman).
Ultimate Cycling Challenge geslaagd Hardenberg 8 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda