Afbeelding

Zwemvierdaagse in Openluchtbad Olde Vechte

za 7 juni 2025 Ommen

Van dinsdag 24 juni tot en met vrijdag 27 juni organiseert Stichting Openluchtbad Olde Vechte met al haar vrijwilligers voor de achtste keer de Zwem4daagse in Openluchtbad Olde Vechte, Zeesserweg 12a in Ommen. De Zwem4daagse is een sportief evenement waarmee jong en oud gestimuleerd worden om te blijven zwemmen, zodat vooral kinderen ook na het behalen van het zwemdiploma veilig zijn in en om het water.

Nederland is een echt waterland, we leren zwemmen voor onze veiligheid in en om het water. Voor kinderen is het belangrijk om ook na het behalen van het zwemdiploma vaak te zwemmen en de aangeleerde vaardigheden te oefenen. Rondom Ommen is veel water waar recreatie plaatsvindt en plezier en veiligheid gaan prima samen. Daarom organiseert Stichting Openluchtbad Olde Vechte van dinsdag 24 juni tot en met vrijdag 27 juni de Zwem4daagse. Het is een sportieve activiteit om samen met vriendjes, familie of klasgenoten aan mee te doen. Maar ook volwassenen worden van harte uitgenodigd mee te doen: zwemmen is immers een gezonde en laagdrempelige manier van bewegen.

Meer activiteiten

Tijdens de Zwem4daagse zwemmen de deelnemers tot 10 jaar 4 dagen een afstand van 250 meter (10 baantjes). Alle andere deelnemers zwemmen 500 meter (20 baantjes) per dag. Als beloning voor hun prestatie krijgt iedereen op de laatste dag een medaille. Naast het zwemmen zijn er ook allerlei leuke activiteiten te doen zoals muntjes duiken, duiken met het Duikcentrum Vechtdal en zal er elke avond een verloting zijn van door de middenstand van Ommen gedoneerde prijsjes en prijzen.

De Zwem4daagse is hét zwemevent van het jaar en kent een landelijk deelnemersaantal van meer dan 50.000 mensen per jaar.

Doe je mee?

Geïnteresseerden kunnen zich bij voorkeur voor maandag 23 juni online aanmelden via de site van de KNZB: Home - Zwem4daagse. Aan de kassa in Ommen kan men zich tot en met dinsdag 24 juni opgeven. Er wordt dagelijks gezwommen van 19.00 tot 20.30 uur. Komt een avond niet zo goed uit, dan kan er ook gezwommen worden op woensdag- of vrijdagmiddag tussen 14.00 uur/ 14.30 uur en 17.00 uur. Wil je meedoen met de zwemvierdaagse als het wat rustiger is, dan kan er ook elke ochtend gezwommen worden tussen 09:00 uur en 11:00 uur. En voor de vroege vogels op de maandag, dinsdag en donderdag zelfs vanaf 07:00 uur.

Reserveavond

 De reserveavond op de maandag voorafgaand aan het evenement (23 juni) was vorig jaar een groot succes. Daarom wordt deze avond ook dit jaar weer aangeboden. Deelnemers kunnen dan alvast een zwemsessie inhalen, wat extra flexibiliteit biedt wanneer een van de reguliere avonden niet uitkomt. De kosten voor deelname bedragen online 8,50 euro per persoon, exclusief transactiekosten. Aan de kassa bedragen de kosten 12,00 euro. (deelnemers van 65+ blijven 8,50 euro betalen).

De organisatie van de Zwem4daagse is in handen van Stichting Openluchtbad Olde Vechte en in samenwerking met de KNZB. Kijk voor meer informatie op www.openluchtbadoldevechte.nl

Afbeelding
Afbeelding
Tijdelijke noodpersleiding over de Vecht in Hardenberg Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
College bezoekt Plaatselijk Belang Sibculo Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Tamara zwemt voor een goed doel Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Karttopper Kevin Bakker wint Spa-Francorchamps Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
De Koningsberger viert nieuwe uitstraling met onthulling logo Hardenberg 2 uur geleden