Afbeelding
Gert Stegeman

Noaber Hardenberg officieel dementievriendelijk

vr 31 januari 2025 Hardenberg

In een gezellige en gastvrije sfeer is Noaber Hardenberg (de Brink 36) donderdag 30 januari bestempeld als een dementievriendelijke ontmoetingsruimte. Deze fijne ontmoetingsplek biedt buurtbewoners de mogelijkheid om met elkaar in gesprek te gaan, een kop koffie te drinken of deel te nemen aan diverse activiteiten. Voor mensen met dementie is dit van groot belang, en daarom heeft Noaber zich aangesloten bij het programma van Alzheimer Nederland om zich officieel dementievriendelijk te mogen noemen.

Wethouder Didi Dorrestijn was aanwezig om, onder het toeziend oog van veel inwoners en professionals uit verschillende hoeken, de symbolische sticker “dementievriendelijke ontmoetingsruimte” te plaatsen. Dorrestijn: “Wat een gezelligheid zie ik hier, en wat een fijne plek is dit voor Hardenberg! Het is belangrijk dat er aandacht is voor mensen met dementie, omdat het aantal mensen met dementie alleen maar zal toenemen.”

Voor deze speciale gelegenheid werden er samen met studenten van het Alfa College heerlijke hapjes bereid, terwijl een lokale bakker saucijzenbroodjes schonk om uit te delen. Een medewerker en deelnemer van de dagbesteding van het RIBW kwamen als verrassing een mooie gegraveerde houten plank brengen als cadeau voor deze opening. Dit benadrukt hoe deze ontmoetingsplek gedragen wordt door de lokale gemeenschap van Hardenberg.

Bezoek Noaber!

Iedere dinsdagochtend van 10:00-12:00 uur en donderdagmiddag van 14:00-16:00 uur is er een professional van de Stuw aanwezig om ondersteuning te bieden. De vrijwilligers van Noaber hebben een speciale training gevolgd, genaamd “Goed omgaan met dementie”, zodat zij de bezoekers optimaal kunnen ondersteunen.

Heeft u interesse om een keer langs te komen? U bent van harte welkom! Heeft u vragen? Neem dan contact op met de Stuw via telefoonnummer 0523-267478 of e-mail info@destuw.nl (Carmen Bouwkamp / Menja Pullen).

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Vroomshoopse Boys oefent ook nog tegen DZOH Twenterand 7 uur geleden
Donderdag 10 september werden de cheques uitgereikt in het Streekmuseum in Slagharen. (Foto: Gert Stegeman)
Toet en Bloaslust verdeelt laatste geld Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Informatieavond pleegzorg Ommen 11 uur geleden
Twee kinderen van Kindcentrum De Vlinder openen de bibliotheek. (Foto: Gert Stegeman)
Feestelijke opening van bibliotheek Hardenberg 12 uur geleden
Sietse Hakkers (rechts) en Bert Lennips 'trommelen' iedereen op om op 19 september naar de Taptoe Hardenberg te komen op de nieuwe locatie aan de Parkweg. (Foto: Gert Stegeman).
“De Taptoe is iets wat je samen maakt” Hardenberg 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda