Afbeelding

Natuurontdekking: een bezoek waard

wo 24 juni 2026 Hardenberg

- Door: Harry Kruiper - Een leuk bronnetje, niet ver over de grens. De gemeente Itterbeck dank haar naam aan de Itter, een kleine beek die in de omgeving van Itterbeck omhoog borrelt. De onopvallende kleine beek met haar heldere water was sinds mensenheugenis een levensader voor het dorp. Helaas bleef het onderhoud aan dit kleine brongebied onder de maat waardoor de waarde als beek en de waterleverantie verminderde. Sinds kort wordt het bijgehouden en verzorgd door vrijwilligers en raadsleden. De smalle beek stroomt uit in het weiland in en verdwijnt uiteindelijk weer in de ondergrond. Dat kan men zien aan de Zur Itterquelle een landbouwweggetje dat ook naar het gebiedje leidt.

Hoe men bij de Itterquelle komt?

Verlaat Itterbeck via de Hauptstrasse richting Uelsen. Neem na korte tijd linksaf die eerste rijweg, de Schäpersbusch. Het is een kort stukje weg die leidt en eindigt bij de locatie van de aardgasopslag Erdgasspeicher Uelsen (1500 meter diepte). Parkeer auto of fiets aan het eind van de weg. Wandel vervolgens wat hoger gelegen bosgebied in. Kort er na gaat men linksaf het pad in dat naar de Itterquelle omlaag loopt.

Het gebied is in feite een soort bronmoeras bestaand uit turfgrond, veenpluis en andere bijzondere plantensoorten. Onder andere de soort die Beenbreek (Narthecium ossifragum) heet, komt er voor. Hij groeit en bloeit daar dus, in het zonnetje op de natte, voedselarme, matig zure grond en krijgt heldergele bloemen in de zomer. De naam is te danken aan de verdenking dat de plant door kalkgebrek zwakke botten bij het vee veroorzaakte. Niet zo’n raar idee, want de plant komt alleen op kalkarme standplaatsen voor, vaak in hobbelig terrein waar je makkelijk kan wegzakken en je benen zou kunnen breken. 

Een rondwandeling

Rondom het moerassige terreintje loopt een wandelpad omhoog van waar men voortdurend leuk uitzicht over alles heeft. Met zitbanken en een beukenhouten picknick plek is het prettig toeven daar. Wil men er meer van de natuur in de omgeving beleven, loop dan de omliggende bospaden door.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Care4Uall stopt eind dit jaar Twenterand 15 minuten geleden
Afbeelding
Warm hart voor Ons Domein in Westerhaar Hardenberg 23 minuten geleden
Afbeelding
Arriën trekt aan de bel over woningbouw Ommen 37 minuten geleden
Afbeelding
Raad betwijfelt slimheid ‘intelligente verkeersregelinstallaties’ Hardenberg 1 uur geleden
Het jeugdteam van Denk en Zet met de trainers René en Frank Schippers en leidster Heleen Blokzijl.
Jeugdteam DEZ debuteert in nieuwe derde klasse Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Beleving van de Vechtregio voor alle fans van het Vechtdag Hardenberg 3 uur geleden
 Matheo Boxum (rechts) wist zijn tegenstandster Marlijn Moene (links) helemaal vast te laten lopen.
Damteam DEZ Westerhaar grijpt koppositie Twenterand 4 uur geleden
Afbeelding
Succesvolle wedstrijd voor majorettes van Muziekvereniging Juliana Twenterand 4 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda