Afbeelding
KV Juventa

Juventa klimt naar de 2e plek.

ma 15 januari 2024 Hardenberg Ingezonden

Afgelopen zaterdag stond de eerste wedstrijd van 2024 op het programma. Het was tevens de laatste wedstrijd voordat de returns beginnen. Een wedstrijd met veel belangen, want KV Apeldoorn kwam op bezoek. 

De gasten stonden voorafgaand aan de wedstrijd op de 2e plek in de ranglijst en de Hardenbergers op de 3e plek.  Om 18.30 gaf scheidsrechter Abma het startsignaal voor de wedstrijd in een goedgevulde sporthal De Beek.

De thuisploeg ging voortvarend van start. Binnen enkele minuten stond het via fraaie aanvallen en scherpe schoten 2-0. Apeldoorn kon nog bijbenen tot 3-2, maar hierna volgde een superieure fase van de Hardenbergers. Dankzij zeven opeenvolgende treffers stond het halverwege de eerste helft 10-2. De scherpte werd in het laatste gedeelte van de eerste helft minder en Apeldoorn wist in deze fase de korf ook weer te vinden, ruststand 12-5. In de rust gaf coach Gert Schorn zijn complimenten aan het team, maar gaf ook een waarschuwing mee dat de wedstrijd nog niet gespeeld was. In de eerste minuten van de tweede helft wist Juventa de score te openen en bracht de stand op 13-5. Hierna brak een zeer moeizame periode aan voor de thuisploeg. Apeldoorn koos ervoor om in de tweede helft van verdedigde tactiek te wisselen en hier hadden de Hardenbergers vrijwel de hele tweede helft geen antwoord op. Apeldoorn wist door deze wijziging in de tactiek en door gebrek aan scherpte bij Juventa, halverwege de tweede helft terug te komen tot 16-11. Toen Hielke Tigelaar de bevrijdende 17-11 van afstand scoorde was de overwinning zekergesteld. Beide ploegen wisten in de slotfase nog eenmaal te scoren waardoor er een eindstand van 18-12 op het scorebord stond.

Een prima overwinning voor de Geel-Zwarten die nu de tweede positie op de ranglijst bekleden. Juventa staat nu 1 punt achter koploper NRC’22 uit Enschede, die afgelopen weekend voor het eerst punten hebben laten liggen. Hierdoor heeft het team van Gert Schorn een eventueel kampioenschap weer in eigen hand.

Volgende week mag het vlaggenschip opnieuw in de Beek aantreden voor de eerste return. Om 18.20 uur start de wedstrijd tegen Dos-WK uit Enschede. Het tweede heeft afgelopen zaterdag uitstekende zaken gedaan door vrij eenvoudig te winnen van Exakwa 3. Het team van Kevin Wanschers is geen moment in de problemen gekomen en door puntverlies van de concurrentie staat het halverwege de competitie met een gat van 3 punten op de koppositie. Volgende week is het aan Juventa 2 de taak om het gat met concurrent Oranje-Zwart te vergroten naar 5 punten. De wedstrijd start om 17.20 uur in sporthal De Beek. Alle support welkom!

Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 3 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 14 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 19 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 20 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 21 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda