Afbeelding
Serita.nl

Bouw gestart nieuw eventingterrein Schuinesloot

ma 24 oktober 2022 Hardenberg

Afgelopen week zijn de eerste werkzaamheden gestart voor een compleet nieuw eventing terrein in Schuinesloot. Bij eventing, ook wel bekend als Military, springen paarden over vaste natuurlijke hindernissen heen. 

De sport is de afgelopen jaren ontzettend in opkomst. De eigenaar van het terrein, Roxana Graman, is zelf een van de slechts 34 Nederlandse ruiters welke op het één na hoogste eventing niveau rijdt.

Speciale bodem het hele jaar door te gebruiken

De 500 meter lange galoppeerbaan wordt op de nieuwste eb en vloed bodem gelegd: dat is een immens project en nog niet eerder gedaan in Nederland. Dit zorgt er voor dat de galoppeerbaan en de bijbehorende buitenbak het hele jaar door gebruikt kunnen worden. Veel andere eventing terreinen zijn in de winter grotendeels onbruikbaar om te voorkomen dat de bodem kapot gelopen wordt. De verwachting is dat het terrein voor het volgende seizoen volledig in gebruik is. 

Meer veiligheid door betere opleiding

Op dit moment starten er nog veel ruiters in deze best wel gevaarlijke sport zonder genoeg training of begeleiding. “We hopen door speciale evenementen te organiseren meer ruiters te trekken en die een betere opleiding kunnen geven”, zegt Roxana. Daarnaast gaat ze het terrein zelf ook gebruiken om te trainen met haar paarden om zo met nog meer paarden op het internationale topniveau te kunnen starten.

Afbeelding
Afbeelding
Vechtdal veteranen zoeken erkenning Hardenberg 9 uur geleden
Dinsdag 20 oktober was het nog fraai zonnig in onze regionen
Zeer wisselvallig en koel weerbeeld komende week Weer 14 uur geleden
Afbeelding
Inwoners Lemele verzetten zich tegen bouw elf appartementen Ommen 15 uur geleden
Afbeelding
Vechtzomp uit het water Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Conditietraining voor hardlopers Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Opnieuw staking in streekvervoer Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Partij voor Twenterand wil opheldering over verdwijnen Care4Uall Twenterand 16 uur geleden
Afbeelding
Geslaagde spooktocht door het Gramsbergerbosje Hardenberg 18 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda