
“Ommer bissingh is één groot feest”
wo 6 juli 2022 Ommen“Na twee lange jaren pandemie zijn we toe aan een feestje.” zegt Ronald Bakker van de Stichting Ommer Bissingh Evenementen. Samen met diverse commissies en Horeca Uit in Ommen biedt de Stichting een gevarieerd zomerprogramma met activiteiten voor jong en oud. “Er is voor elk wat wils en overal gratis toegang. Dat zit in het DNA van de Ommer Bissingh, die van 27 juli tot en met 17 augustus plaatsvindt en op 3 en 4 in september wordt afgesloten met een blaasorkestenfestival”, aldus P.R. man Bakker.
Hij geeft aan dat het definitieve programma zo goed als klaar is. Voor actuele informatie is het raadzaam de website ommerbissingh.nl in de gaten te (blijven) houden.
Oorsprong
De Ommer Bissingh is een begrip in de wijde regio en lokt sinds jaar en dag een groot publiek naar het stadje aan de Vecht.
“De discussie over de betekenis van het woord Bissing keert regelmatig terug. Ingewijden zeggen dat de Bissing een voorrecht is dat Ommen gekregen heeft van de Bisschop van Utrecht. De dag waarop de jaarmarkt gehouden werd had daarom de naam Bisschopsdag. In de loop der jaren zou dit verbasterd zijn tot Bissing. Een andere verklaring van de naam is te vinden in Van Dale’s woordenboek der Nederlandse Taal waar het woord bissing staat voor de drukte, die er tijdens de jaarmarkt heerste. Tot in de jaren 70 van de twintigste eeuw werd de jaarmarkt aangeduid als Bissing zonder h aan het eind”, weet Bakker.
Opening
De Ommer Bissingh wordt geopend op maandag 11 juli. ”Als openingshandeling zal de burgemeester op de Markt de Bissinghbel luiden. Deze dag worden ook alle bewoners van de zorginstellingen uit Ommen uitgenodigd de avond op de Markt mee te maken. Ben Cramer, de nestor van het Nederlandse lied, gaat de avond muzikaal omlijsten”, licht Bakker toe.
Ondernemersdag
Op de tweede dinsdag van juli wordt traditiegetrouw de Jaarmarkt Ommer Bissingh gehouden. De jaarmarkt trekt van oudsher duizenden mensen naar Ommen en het stadje wordt dan ook aangedaan door vele handelaren. Dit jaar wordt de jaarmarkt gecombineerd met de Ondernemersdag. Bedrijven uit Ommen bij die gelegenheid hun specialisme aan het publiek. Na de Jaarmarkt wordt het activiteitenprogramma vervolgd met een Kofferbakverkoop en Kinderbraderie op 23 juli, een Landbouwdag op 27 juli en op 3 augustus de themadag: Meer voor Mannen. Vervolgens wordt op 10 augustus een internationale dag gehouden, waarbij alle activiteiten in het teken staan van Duitsland. Op 13 augustus is er opnieuw een Kofferbakverkoop en op 17 augustus is er Palingroken in combinatie met Sport. Op alle woensdagen zorgt Horeca vereniging Uit in Ommen voor een muzikaal slotakkoord onder de noemer: Bissingh Live. In dit verband treedt Bökkers op 27 juli op. Op 3 augustus kan het publiek genieten van Paul Elstak en op 10 augustus treedt Wir Sind Spitze & Immer Hansi op. Bissing Live wordt op 17 augustus afgesloten met een optreden van Flemmings en DJ Ruben. ”Al met al een prachtig programma, waarbij iedereen aan zijn trekken kan komen. Iedereen is toe aan een feestje en Ommen laat zien hoe dat kan”.








