
Vrouwen van Nu Dedemsvaart geboeid door lezing Ger Brakel over waterproject bij de Masai
ma 18 november 2024 Nieuws IngezondenOp de afdelingsavond van donderdag 14 november wist Ger Brakel enthousiast en met humor de 70 aanwezige vrouwen van Vrouwen van Nu Dedemsvaart te boeien met zijn lezing over een waterproject bij de Masai in het zuiden van Kenia. Over een periode van 10 jaar heeft Ger daar, als geograaf, een waterproject begeleid: “water voor de Masai”. Omdat schoon water van levensbelang is startten de Masai in samenwerking met de Amref Flying Doctors Kenia een waterproject op.
Voorheen was het zo dat de mannen met hun vee, vooral tijdens een droge periode, vroeg op pad gingen om water te zoeken. Ze keerden dan pas tegen zonsondergang terug. De vrouwen liepen dagelijks naar een dorp 25 kilometer verderop om water te halen. Daarnaast hadden ze nog de zorg voor het gezin: het eten verzorgen, wassen en de geiten en koeien melken.
Er werd geen geld gestuurd, maar het ontvangen geld, via verschillende sponsoren, werd gebruikt om materialen te kopen waarmee ze samen aan de slag gingen om bijvoorbeeld het land bouwrijp te maken. Ze leerden over het verbouwen van groenten en leerden huizen te bouwen.
Door dit duurzame waterproject is er veel ten positieve veranderd voor de Masai. Elk dorp heeft nu schoon water, waardoor de hygiëne is toegenomen en kindersterfte afnam. Ook het vee is gezond en er hoeven geen grote afstanden meer afgelegd te worden om aan water te komen.
In het voorjaar van 2009 is het boek van Ger “Hulp aan de Bron” uitgebracht. Daarin neemt Ger de lezer mee in zijn belevenissen van de 10 jaar dat hij daar verbleef.








