
“2025 vol groei, lef en nieuwe kansen”
wo 8 januari 2025 HardenbergBurgemeester Maarten Offinga wilde in zijn nieuwjaarstoespraak niet terugkijken op 2024, maar vooruit kijken naar 2025 en zelfs verder. “Ik vind kijken naar de toekomst belangrijker. We moeten vooruit.” Hij kreeg met zijn toespraak de zaal muisstil en elk woord was raak.
Maarten Offinga ziet 2025 als een jaar vol keuzes. “We zijn hier samen met andere inwoners, ondernemers, vertegenwoordigers van verenigingen en stichtingen en bestuurders van plaatselijke belangen om met elkaar stil te staan bij het jaar dat voor ons ligt. Een jaar vol groei, lef en nieuwe kansen.”
Zelf kiest hij vaak voor een wandeling om het hoofd leeg te maken en te genieten van de mooie omgeving. Maar ook om in contact te komen met zijn inwoners. Hij stond ook stil bij het feit dat we elke dag veel keuzes maken. “We maken elke dag veel keuzes, soms onbewust sommige bewust. Ook als college nemen we vaak besluiten en moeten we soms knopen doorhakken.” Hij ging even terug naar Steve Jobs die op een gegeven moment een keuze maakte om te stoppen met studeren. Wie kent nu niet de Apple computer. “Keuzes maken betekent ook soms lef durven tonen. Kies je voor de veilige weg of neem je het onbekende.” De filosoof Søren Kerkegaard zei het treffend. “Keuzes maken is het bewijs van moed, want zodra je iets kiest geef je iets anders op.”
Moed en noaberschap
Maarten Offinga ging daar verder op in. “Laten we in het komende jaar de moed en het lef hebben om te kiezen.” Ook vindt hij de waardeoordelen die ons om de oren vliegen alarmerend. Hij maakt zich daar best zorgen over. “Voor mij is het normaal dat je rekening houdt met elkaars waarden, normen en gedragingen. Laten we ervoor kiezen om het kenmerkende noaberschap te koesteren en te omarmen. Bewust kiezen wat ons bindt, dat is samenkracht.” Maarten Offinga stond ook nog even stil bij 80 jaar vrijheid. “Helaas is vrijheid anno 2025 niet vanzelfsprekend. We voelen hoe kwetsbaar onze vrijheid kan zijn.” Als gemeentebestuur werkt Hardenberg aan groei en bloei. Veel dingen zijn bereikt, zoals vernieuwen ze het centrum en zorgen ze voor een groene en verkeersveilige woonomgeving. Ze bouwen huizen en zorgen voor goede duurzame scholen en sportvoorzieningen. “Dat vraagt om bestuurlijk ondernemerschap met ruimte om risico’s en lef te nemen, zodat we kunnen leren en verbeteren. De schouders eronder en vol passie en doorzettingsvermogen het verschil te maken. Op een jaar vol groei, lef en nieuwe kansen.” Spreker Erik Wegewijs (Dronten) had het daarna ook over moed en lef en over keuzes maken in je leven. Het paste precies bij de geslaagde avond.












