Afbeelding

Gramsbergen werd feestelijk een haven rijker

ma 30 september 2024 Hardenberg

Die conclusie kon vrijdag 27 september getrokken worden na de officiële in gebruik name van het gebied Vechtrijk Gramsbergen. Het voegt een zeer veelzijdige faciliteit toe aan alle mogelijkheden die Gramsbergen al bied. Een jachthaven is er immers al. Nu is er een gebied ontwikkeld dat nog veel meer mogelijkheden in zich herbergt om watersport activiteiten in optima forma te bedrijven. En in de toekomst gloren er ook nog plannen rond de voormalige zandwinplas Gat van Joosten als een mogelijk mooi fiets- en wandelgebied. 

Onder regenachtige omstandigheden stond waterschap Vechtstromen feestelijk stil bij alle verrichte werkzaamheden. Gezamenlijk met Provincie Overijssel en Gemeente Hardenberg werd de waardering en dank uitgesproken aan alle betrokkenen. Leerlingen en oud-leerlingen van de basisscholen in Gramsbergen onder leiding van Hannie Kwant trotseerden samen met Alwin te Rietstap, Martijn Dadema en Gerald Aveskamp de grote hoeveelheid neerslag bij het te water laten van door hen zelf gecreëerde mini-bootjes. Daarmee was Vechtrijk Gramsbergen officieel geopend.


Unieke parels aan elkaar verbonden

Met het project Vechtrijk Gramsbergen kwam de Vecht dichter bij Gramsbergen. Samen met inwoners en diverse organisaties was een visie ontwikkeld voor het gebied tussen de wijk Baalder in Hardenberg en De Haandrik bij Gramsbergen. Eerder waren de eerste twee onderdelen uit de visie gerealiseerd, gericht op recreatie, extensieve landbouw en natuurbeleving. Met een stromende nevengeul met kruidenrijke vegetatie door de uiterwaard en nu dus de in gebruik name van het stadsfront. Er kwam een nieuwe verbinding van de Vecht naar stad Gramsbergen met daarin aanlegplekken voor kleine bootjes en in de toekomst ook voor Vechtezomp Grammesberghe. In het gebied kwamen alle (Europese) doelen bij elkaar: water, klimaat, natuur en landbouw.

In het gebied Vechtrijk Gramsbergen zijn wandelpaden aangelegd, vooral rond het stadsfront en de nieuwe haven. En dat na een intensieve voorbereiding. Gerald Aveskamp, dagelijks bestuurder van waterschap Vechtstromen: “Er is hard gewerkt om de Vecht mooier, natuurlijker en toekomstbestendig te maken. Samen met de omgeving en partners. Inwoners, grondeigenaren en gebruikers is er meegedacht over hoe het gebied er uit zou moeten zien. Een mooi voorbeeld van hoe we samen onze omgeving leefbaar willen houden en mooier willen maken”.

Sociale binding

Alwin te Rietstap, wethouder van de gemeente Hardenberg vult daarop aan dat de inrichting ook past in de doelstellingen van Ruimte voor de Vecht en dat het plan Vechtrijk Gramsbergen een plan is met veel draagvlak. “Het plan is echt bedacht door de inwoners en belanghebbenden zelf, hoe mooi is het om dat dan te kunnen maken. Stadsfront is een divers gebied waar veel functies samenkomen; spelen en sporten, beleven, recreëren en ontmoeten voor jong en oud. Met al die functies draagt het bij aan de leefbaarheid en sociale binding binnen Gramsbergen”. Gedeputeerde Martijn Dadema geeft tot slot aan: “Mooi hoe het behalen van harde doelen én mens samen kunnen gaan in Gramsbergen”. 

Hannie Kwant namens de kinderen: “Vijf jaar geleden zijn we gaan invullen wat kinderen graag wilden. Het was een leuk proces om te doen. Er is vooral voor hen ook iets moois gerealiseerd, met een mini Vecht die terug gaat in de geschiedenis met de eerste grote steen met de naam van de bron Darfeld er op’. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Het Zwarte Paard viert jubileum met feestelijk eindtoernooi Ommen 6 minuten geleden
Afbeelding
Nieuwe wandelroute maakt verdwenen erfgoed in Ommen weer zichtbaar Ommen 56 minuten geleden
Afbeelding
D66 Overijssel stemt in met Omgevingsvisie na verbeteringen op natuur en water Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Team Markink, Pas, Groot Hemmink en Kistemaker plaatsen zich voor hoofdtoernooi Krembassy Twenterand 1 uur geleden
Afbeelding
Overijssel heeft een nieuwe Omgevingsvisie Hardenberg 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda