Henk Leemhuis
Henk Leemhuis

Verlengde Olympische Spelen

wo 11 september 2024 Hardenberg

Wat een geweldige afgelopen twee weken hebben we herbeleefd met de verlengde olympische spelen. In Parijs dat vanaf eind juli twee weken oranje kleurde werd de afgelopen twee weken opnieuw fantastische gesport door een groep mensen die anders niet zo’n groot podium krijgen. Wat geweldig om te zien waar mensen zonder maar vooral ook met een beperking toe in staat zijn. Mooi dat de stad Parijs ook dit laatste evenement zo omarmt heeft. Gewoon zwemmen in de Seine, rolstoelbasketbal onder de Eifeltoren en de triatlon eindigen op dezelfde plaats waar Sifan Hassan glorieerde.

Als ik dit zo aanschouw word ik alleen maar blij dat bewegen zoveel voor mensen kan betekenen. Het positieve dat uitstraalt van deze mensen zou een aanzet moeten zijn voor veel mensen met of zonder een beperking om in beweging te komen. Deze voorbeeldmensen laten zien dat er heel veel kan, dat een beperking geen belemmering is. Wat al deze mensen vertellen is dat het moeite kost, dat ze er hard voor hebben moeten werken. Maar ze zijn allemaal in zichzelf blijven geloven. Niet iedereen is geboren om topsporter te worden maar willen bewegen is iets wat we allemaal hebben meegekregen. In mijn werk heb ik gezien dat ook ernstig beperkte mensen willen bewegen, of met de allerzwaarste problematiek bewogen willen worden. Ook de ernstig meervoudige beperkten die ik heb behandeld vonden het fijn om bewogen te worden. Door in kansen te denken is iedereen te bewegen en altijd tot meer in staat dan de omgeving denkt. De Spelen zijn daar het ultieme bewijs van.

Ook de omgeving wordt blij door beweging. De Parijzenaar die aanvankelijk sceptisch was en nu zo trots op wat er in hun stad gepresteerd is. Maar dezelfde Parijzenaar zal straks ook weer ervaren dat het niet vanzelf gaat. Ik las in een opiniestuk dat ze straks weer even ongelukkig zullen zijn als voorheen. Dit soort negatieve berichtgeving zorgt ook voor negativisme. En dan is er ook nog de pillenindustie die zegt bewegen makkelijker is met een pilletje of voedingssupplement. Oud topsporters als Ruud Gullit die, uiteraard tegen forse betaling, deze zogenaamde wondermiddelen aanbevelen. En dat zelfs in reclamespots rondom sportuitzendingen. Het is veel beter om voor dat geld een paar sportschoenen aan te schaffen en fruit en groente eten. Ik weet zeker dat door gezond eten en bewegen je gaat ervaren dat ook jij je grenzen kunt verleggen.

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 7 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 7 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 8 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda