
Een nieuw uitvaartcentrum voor Dedemsvaart / Balkbrug?
vr 1 december 2023 HardenbergHet kwam als een onverwachte boodschap eind augustus laat het bestuur van Plaatselijk Belang Dedemsvaart weten. De leden van Yarden / Dela uitvaartorganisatie werden in een korte zakelijke brief op de hoogte gebracht betreffende de plotselinge sluiting van het uitvaartcentrum aan de Langewijk in Dedemsvaart.
Veel verontwaardigde reactie kwamen bij Plaatselijk Belang Dedemsvaart binnen. En al snel werd er door het bestuur van Plaatselijk Belang actie ondernomen door een brief met diverse vragen naar Dela te sturen. Ook de antwoorden welke hierop volgden waren voor het bestuur niet afdoende. De insteek was duidelijk Dedemsvaart en Balkbrug verdienen een eigen uitvaartcentrum. De uitleg dat er mogelijkheden zijn in Meppel of Fluitenberg vielen dan ook niet in goede aarde Ook bij Dhr. Bert Linde kwamen als oud notaris vele reacties binnen over de sluiting laat het bestuur van Plaatselijk Belang Dedemsvaart weten.
Onderzoek naar ‘eigen’’ uitvaartcentrum
Gezamenlijk werd er besloten te onderzoeken of er mogelijkheden zijn om een eigen uitvaartcentrum op te zetten. Er is ondertussen een stichting opgericht om de mogelijkheden te onderzoeken en eventueel vorm te geven.
Als eerste is de belangrijkste vraag wat de inwoners van Dedemsvaart, Balkbrug en omstreken vinden van het plan om een eigen uitvaartcentrum weer in de directe omgeving te hebben. Een plek dichtbij waar men in een moeilijke periode bij het verlies van een dierbare van verschillende diensten gebruik kan maken.
Informatieavond
De stichting uitvaartcentrum Dedemsvaart organiseert dinsdag 12 december om 19:30 uur een informatie avond in De baron te Dedemsvaart. Deze avond is iedereen welko. Er wordt gekeken of er voldoende draagkracht is, wat de mogelijkheden zouden kunnen zijn, en gezamenlijk kijken wat volgende stappen zouden kunnen zijn. Voor informatie kan er contact opgenomen worden met Plaatselijk Belang Dedemsvaart, 06-11171696 of Dhr Bert Linde.






