
Stakingen bij kunststofverwerkende bedrijven
vr 2 december 2022 HardenbergWerknemers van diverse kunststofverwerkende bedrijven in Hardenberg hebben het werk neergelegd om hun looneisen kracht bij te zetten. Als eerste kwamen donderdag werknemers van Berry in actie. Op vrijdag volgden acties bij Wavin en Future Pipe Industries. De acties duren sowieso tot en met maandag, of ze daarna worden voortgezet hangt af van het bod waar de directies van de bedrijven mee komen.
Vakbonden FNV en CNV stelden vorige week achttien kunststofverwerkende bedrijven uit Hardenberg een ultimatum. Als de Werkgeversvereniging OWASE voor maandag 12.00 uur niet met een beter bod zou komen voor de nieuwe CAO, dan zouden acties volgen. De directies zijn niet op dat ultimatum ingegaan waarna beide vakbonden de acties doorzetten. En dus meldden zich op donderdagochtend rond 9.00 uur de eerste stakers zich bij Zaal Mulder, om zich bij CNV of FNV te laten inschrijven als staker. De stakingsbereidheid blijkt groot: “De opkomst is als verwacht, zelfs iets er boven”, zegt Gerard van Dijk, actieleider van CNV. Op vrijdag alleen al lieten zich zo’n 140 werknemers als staker registreren, maar ook op de donderdag ervoor was de opkomst bij Zaal Mulder goed.
“We hebben gekozen voor estafettestakingen. Op donderdag twee ploegen en een deel van de dagdienst bij Berry, op vrijdag werknemers van Wavin en Future Pipe Industries en maandag weer acties bij Berry”, zegt Ron Vos, bestuurder FNV Procesindustrie. “Het doel is ‘slim staken’: zo staken dat de werknemers niet te veel loonkostenderving ondervinden, maar dat het wel effectief is doordat het productieproces wordt onderbroken”, legt Van Dijk uit. Desondanks verwachten beide bonden niet dat er snel een overeenstemming met de werkgevers tot stand komt. Vos: “we hebben de actievoerders verteld dat ze er vanuit moeten gaan dat we het lang moeten volhouden’. Als het nodig is, kunnen we dat ook”.




