Afbeelding

“Een huisarts kan niet alles”

wo 6 juli 2022 Hardenberg

Met een manifestatie op het Malieveld in Den Haag hebben huisartsen en andere zorgmedewerkers uit heel Nederland vrijdag 1 juli aandacht gevraagd voor de druk op de huisartsenzorg en daarmee voor blijvende, goede patiëntenzorg. 

Huisarts Gerben Altena van huisartsenpraktijk De Brink in Hardenberg was er persoonlijk niet bij, maar steunt het doel van de manifestatie volledig. Hij hoopt op een betere verdeling van alle werkzaamheden, die nu ‘op het bord’ liggen van de huisarts en dat met name de verantwoordelijkheid van de wachtlijsten wordt opgelost. 

De zorgministers Kuipers en Helder hebben vrijdag met de protesterende huisartsen gesproken, maar geen concrete toezeggingen gedaan. Wel hebben zij beloofd te kijken naar mogelijkheden om de werk- en regeldruk voor huisartsen te verlagen. 

Betere verdeling

Volgens Altena is dat ook hard nodig. In de 16 jaar dat hij als huisarts werkzaam is heeft hij de taken zien toenemen en de tijd voor de patiënt daarmee afnemen. “De druk neemt toe door complexere vragen op het spreekuur, overname van zorg van het ziekenhuis, langer thuiswonende ouderen, zorg voor patiënten op lange wachtlijsten en drukke diensten op de huisartsenpost. De huisarts wil graag goede zorg leveren, maar de grens van wat de huisarts kan doen is meer dan bereikt. Als praktijkhoudend huisarts houd je uiteraard spreekuur, maar heb je ook te maken met tijd voor overleg, administratie, diensten op de huisartsenpost en personeelszaken. Het is daarbij steeds moeilijker om waarneming of opvolging te vinden. We moeten zorgen dat het leuk wordt/blijft om als huisarts en praktijkhouder te gaan werken. Daarvoor vragen we nu aandacht. Meer tijd voor de patiënt, minder druk in de diensten, een oplossing voor wachtlijsten en hulp bij goede huisvesting. Ook patiënten kunnen een bijdrage leveren door een gezonde leefstijl en zelf te bedenken of een klacht echt spoed is of kan wachten tot de eigen huisartsenpraktijk weer geopend is. Het blijft al met al een heel mooi vak, dat moet behouden blijven”.

Gert Stegeman
Twee auto’s betrokken bij aanrijding op kruising in Hardenberg Hardenberg 7 uur geleden
Afbeelding
Ommen veilig houden: maak het inbrekers niet te makkelijk Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Emmaüswandeling Twenterand 9 uur geleden
Afbeelding
Schemerwandeling Hardenberg 12 uur geleden
Tientallen kinderen vermaken zich op en top tijdens de Skills voetbaldagen. (Foto: Gert Stegeman).
Succesvolle Voetbal Skills dagen Hardenberg 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda