Afbeelding
Gert Stegeman

Verzamelen Gramsbergen Lichtstad.

di 8 september 2026 Hardenberg

Lichtstad Gramsbergen kijkt terug op een geslaagde feestweek, die van vrijdag 28 augustus tot en met zaterdag 5 september volop vertier bood voor jong en oud. Namens de winnaars van vorig jaar, de straat Osseweide, waren Buurman & Buurman erbij om samen de feestweek officieel af te trappen op vrijdag 28 augustus. En dat hebben ze natuurlijk weer op geheel eigen wijze gedaan. 

Zaterdag 29 augustus begon sportief met de twaalfde editie van het Panlatvissen. Bij Vechtrijk gingen 52 deelnemers de strijd aan om de meeste centimeters vis. Ook de Achtkamp zorgde in zwembad Hattemat voor de nodige competitie. 

Op zaterdagavond vond de 29e editie plaats van het jaarlijkse Megaconcert. Maar liefst 162 muzikanten vormden onder leiding van dirigent Durk Krol binnen enkele uren één groot orkest. 

 Zondag 30 augustus stond vooral in het teken van gezelligheid. Tijdens de vriendenborrel op de Combibaan werden Vrienden van Gramsbergen en sponsoren ontvangen. Daarna volgde de Lazy Sunday. Ondanks flinke regenbuien stroomde het terrein uiteindelijk vol. Met livemuziek, spelletjes, activiteiten van de Jeugdgroep en foodtrucks was er volop vertier voor jong en oud.

Maandagavond was het tijd voor de 25e editie van de Lichtstadloop. Maar liefst 1.019 lopers verschenen aan de start en zorgden voor een sfeervolle jubileumeditie. Er sneuvelden bovendien twee parcoursrecords. Ook de vrijwilligers die al vanaf de eerste editie de inschrijvingen verzorgen, werden in het zonnetje gezet.

Dinsdagavond was het Bostheater het decor voor de Masked Singers. Tien deelnemers betraden het podium in een verrassend kostuum, waarna het publiek mocht raden wie er achter de maskers schuilging. De avond werd compleet gemaakt door de toneelgroep, die met een hilarische sketch in de plaatselijke PLUS het publiek flink liet lachen. Ook voor de kinderen was er volop vertier. Tijdens de kindermiddag op woensdag 2 september verzorgde Circus Salto drie voorstellingen. De middag werd afgesloten met een ijsje van Sweets on Wheels. De samenwerking tussen de Oranjevereniging en de Kindervrienden van Gramsbergen zorgde voor een geslaagd programma voor de jongste feestvierders.

De traditionele optocht vormde zaterdag het kleurrijke sluitstuk van de feestweek. Met fraai versierde wagens, creatieve groepen en opvallende kostuums werd het publiek getrakteerd op een vrolijke parade. De inzet van deelnemers, vrijwilligers, verenigingen, horeca en organisatie maakte de feestweek tot een evenement waarop met veel plezier kan worden teruggekeken.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Feestelijke heropening bibliotheek Hardenberg 3 minuten geleden
Afbeelding
Monumenten en muziek Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Verzamelen Gramsbergen Lichtstad. Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Bestuurswisselingen Voedselbank Hardenberg Ommen Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Motorrijdster komt ten val bij invoegen op N34 Hardenberg 11 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda