Maurin Kieft en Roelien Horsman
Maurin Kieft en Roelien Horsman Gert Stegeman

Straatversiering uniek in Gramsbergen

wo 27 augustus 2025 Hardenberg

- Door Bart Nijstad - Wanneer je ruim een week voor de feestweek in Gramsbergen (29 augustus tot en met 6 september), door de straten rijdt, zie je al veel attributen staan. Bij de straat de Maten staan allemaal roze dingen. Vorig jaar won deze straat de eerste prijs met het thema ‘Gramsbergen door een roze bril’. Ook dit jaar is dit het thema, al zullen wel bepaalde dingen aangepast worden. “Met zijn allen bezig zijn, dat voelt zo fijn,” aldus Maurin Kieft. Wat dat betreft is Gramsbergen een hechte gemeenschap.

Bert Edelijn, Roelien Horsman en Maurin Kieft hebben er weer zin. “Eigenlijk hebben we drie weken feest. De week ervoor, als we alles opbouwen en de week erna ook. Het is echt wel uniek wat hier gedaan wordt.” Maurin Kieft denkt dat er weinig dorpen in ons land zijn, waar het straten versieren zo intens wordt gedaan dan in Gramsbergen. “Iedereen doet mee, zefs straten die doodlopen doen mee.” Ook Roelien Horsman vindt het geweldig. “Iedere straat heeft zijn eigen thema en je bent vrij om een thema te kiezen. Deze week zijn we al bezig geweest om dingen te schilderen. Ook nu hebben we hetzelfde thema, sommige dingen hebben we weg gelaten en weer anderen erbij gedaan. Soms komt het voor dat we tijdens het bouwen nog iets ontdekken en dat er bij doen. Het komt altijd goed.”

Opening

Omdat De Maten vorig jaar won verzorgen ze ook de opening. “Wie wint moet het jaar erop de opening doen.” Dat houdt dat bij de vijver de vlam ontstoken wordt en er een kort woordje wordt gehouden. Volgens Maurin gaat dan iedereen terug naar zijn eigen straat. “Elke straat houdt dan een Barbeque en is er feest. Dat gaat dan door tot aan de kleine uurtje.” Volgens Roelien Horsman kun je die week ook beter geen dingen plannen. “Mensen komen uit het hele land onze straten bekijken. Het is een grote file.” In Gramsbergen doen ruim 60 straten mee. Maurin vond het wel verrassend dat ze vorig jaar wonnen. “Elk jaar hebben we een andere jury, die niet uit Gramsbergen komen. Het is net maar waar de jury naar kijkt, is het actueel of kijken ze ergens anders naar. Ze komen overdag kijken en ‘s avonds ook als de lichtjes branden.” De feestweek heet ook niet voor niks ‘Gramsbergen Lichtstad’. Het is een begrip in de wijde omgeving. Van sportieve uitdagingen tot culturele hoogtepunten. De feestweek is een bruisend spektakel voor iedereen. Negen dagen lang staat Gramsbergen in het teken van gezelligheid, ontmoeting en feest. Jong en oud geniet van een gevarieerd programma vo muziek, optredens, (sport)wedstrijden en activiteiten voor het hele gezin. In het programma boekje is van alles te vinden. Voor elk wat wils. Maar voor de meesten is het straten versieren het mooiste. Dat zie je bijna nergens anders.

Gramsbergen

Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 2 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 13 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 18 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 19 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 20 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda