
Vierdaagse zoekt bestuursleden
ma 23 juni 2025 Hardenberg- Door: Bart Nijstad - Terwijl de vierdaagse wandelaars zich in het zweet lopen en toegejuicht worden door ouders, opa’s, oma’s en andere belangstellenden, wachten de bestuursleden in het Vechtdalcollege op de binnenkomers om de medailles te overhandigen. Voorzitter Sjors Hoekstra en secretaris Jennie Nijland kijken tevreden terug op het evenement.
“Zaterdag hebben we het afgelast vanwege de warmte die verwacht wordt. Daar hebben we alleen maar positieve reacties op gehad. Donderdagavond hebben we de knoop door gehakt en iedereen stond er achter.”
Sjors Hoekstra is nu een jaar voorzitter, maar heeft wel 25 keer meegelopen. “Het is toch anders dan vroeger. Kinderen lopen soms voor de groep uit, dat was vroeger ondenkbaar. Het is wat rommeliger en de ouders zijn ook lakser. Ze denken allemaal het wordt wel geregeld.” Jennie Nijland is al negen jaar betrokken bij de vierdaagse. “Het is tijd voor nieuw bloed. We zoeken nieuwe bestuursleden en graag vrouwen, zodat het een beetje in evenwicht is.” Sjors heeft binnenkort gesprekken,en hoopt dat het wat oplevert.
De vierdaagse is nu dus een driedaagse en dat is voor de eerste keer dat het niet afgemaakt kan worden. “In coronatijd kon het ook niet, maar zoals dit hebben we nog niet eerder meegemaakt. Als het mis gaat, dan krijgen wij het op ons bordje en dan zit je met de gebakken peren.” Was het vroeger altijd een avondvierdaagse, dat is nu gewoon een vierdaagse. Daarom werd de organisatie ook helemaal in het nieuw gestoken. Volgens Sjors is het altijd een hele klus. “Mensen vragen weleens wat doen jullie nu allemaal. Ons bestuur bestaat uit zes personen en iedereen heeft wel een bepaalde taak. Vaak beginnen we in september al met het regelen van de muziek. We hebben ook mensen die de dranghekken neerzetten en weer weghalen, dus de mensen van het zware werk. Ook die zijn we zeer dankbaar.”
Nieuwe routes
Volgens Sjors zijn ze altijd op zoek naar nieuwe plannen. “De Marslanden is nu zo goed als klaar, dus dan kun je daar ook doorlopen. En we willen voor de 25 km, die we altijd op de zaterdag doen, meer de buurtdorpen betrekken. Gramsbergen, Bruchterveld en Bergentheim zijn dan ook te doen. Op die manier kun je de mensen daar ook betrekken om mee te doen. Nu hadden we dit jaar 2500 lopers en als we die buurtdorpen erbij betrekken kan het nog groter worden. Dit evenement mag toch niet verloren gaan.” Het was dit jaar al voor de 67ste keer.
Maudy Habers komt als één van de eersten binnen na 5 km wandelen. “Het was de eerste keer, maar voor herhaling vatbaar en dan de 10 km.”






















