Afbeelding

Pastorie in Vilsteren wordt omgebouwd tot appartementen

wo 26 maart 2025 Hardenberg

- Door: Grietje Grendelman - Het college van B en W van de gemeente Ommen heeft in principe medewerking verleend aan een verzoek om appartementen te realiseren in de voormalige pastorie in Vilsteren. Het gebouw staat momenteel te koop, en de persoon die het wil kopen, is van plan om er zes appartementen van te maken. Aangezien het om een monumentaal pand gaat, heeft de initiatiefnemer al contact gehad met Het Oversticht om te zorgen voor een zorgvuldige aanpak. Het plan is tot nu toe alleen op hoofdlijnen beoordeeld. Bij de uiteindelijke beoordeling van het definitieve plan, waarin ook andere partijen zoals de ODIJ en de Provincie Overijssel betrokken zijn, kan blijken dat er aanpassingen nodig zijn of dat er bezwaren tegen het plan komen.

Daarnaast is voor de realisatie van het project een wijziging van het omgevingsplan nodig, waarbij de functie van het pand van maatschappelijk naar wonen moet worden aangepast. Een belangrijk aandachtspunt is de aanwezigheid van een horecapand in de buurt. Het is essentieel dat de geplande woningen geen negatieve invloed hebben op de werking van het horecapand. De locatie is niet alleen geschikt voor starters, maar ook voor senioren.

De initiatiefnemer wordt verplicht om eigenaren en bewoners van omliggende percelen te informeren over de plannen en hen de mogelijkheid te geven om hierop te reageren voordat de aanvraag definitief wordt ingediend.

Afbeelding
Van Zwarte Cross naar Hardenberg: The Dirty Daddies op 24 oktober in Loods Hardenberg 24 minuten geleden
Afbeelding
In gesprek tijdens de Wereld Suïcide Preventie Week Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Reestkerk in teken van Pelgrimage Hardenberg 2 uur geleden
Benno Witzand en Robin Planken bij de sportdag
Kinderen weer volop in beweging Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
PANNA! Magazine komt langs bij HHC Hardenberg! Hardenberg 4 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda