Bert Nonkers
Bert Nonkers

BH

wo 13 maart 2024 even sToren

Ik ben een BN-er. Feitelijk al sinds 9 oktober 1969. Heb je hem? Mooi, ga ik door. Ik begin ook een BH-er te worden. Bekende Hardenberger. Ik word herkend vanwege de column. In winkels, op de markt, ja zelfs bij het bloedprikken in het ziekenhuis. Ga ik nou een partijtje opscheppen? Zie het maar zoals je het zelf wil zien, ik vind het mooi. Ik ervaar het als een erkenning voor mijn columns. Erkenning willen we allemaal. Het is een teken dat je ertoe doet, dat je werk, of dat nu in een sociale, economische of culturele omgeving is, wordt opgemerkt.

Wat ook leuk is, is herkend worden door een bekendere Hardenberger. Edwin Evers in dit geval. Ik stap van de zomer nietsvermoedend het terras van de Troubadour op waar de beroemde radio dj in gesprek is met de uitbater. Ik ben, zogezegd, starstruck. Wat doet men in de regel bij het ontmoeten van een ster? Een handtekening vragen. Daar zie ik vanaf mijn elfde het nut niet meer van in. Ik verzamelde tijdens een demonstratiewedstrijd van Ajax in de buurt van Stadskanaal een stuk of acht handtekeningen: Simon Tahamata, Jesper Olsen, een piepjonge van Basten. De dag erna kon ik niet meer navertellen welk gekrabbel van welke speler was.


Nog één keer heb ik om een handtekening gevraagd. Aan Cees Meerman. Wie? De drummer van Herman Brood die Saturday Night drumde. Ik ontmoette hem in de kliniek in Zwolle. Ik krabbelde uit mijn crisis, aan Cees was geen eer meer te behalen. Een paar jaar later stierf hij op een camping in Ommen. Een handtekening op de hoes van de live LP van Herman Brood ‘Cha Cha’.  Met een uitwisbare stift. Dus.

“Ik ken jou wel!”, bazel ik tegen Edwin Evers. “Maar ik jou ook!” antwoordt hij ad rem. Ooh?? “Ja, toe eens, help me even.” Ik gok dat het de column in de Toren is. “Ja, precies!” glundert Edwin en richt zijn aandacht weer op zijn koffie. In de auto zit ik nog steeds met een stomme grijns op mijn gezicht. Totdat ik het gesprekje nog eens goed na ga. Hmm... Dan moet ik lachen.
Fans, dat is een vak apart. Ik en Edwin snappen dat. Als BH-ers.

Column even sToren wordt verzorgd door Henk Leemhuis, Karin van Dijk, Bert Nonkes, Wim van der Wel en Rudi Bults.

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 7 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 7 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 8 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda