
Karttopper Kevin Bakker wint Spa-Francorchamps
wo 3 juni 2026 OmmenIn zijn eerste GK4-race van het seizoen heeft karter Kevin Bakker meteen overtuigend de dagzege gepakt. De zeventienjarige coureur uit Ommen won zaterdag tijdens de derde ronde van de titelstrijd de finale in de IAME X30 Senioren-klasse en noteerde bovendien in elke race de snelste rondetijd.
“Vorig jaar reed ik al GK4, maar dit jaar nog geen enkele keer en dan meteen winnen, daar ben ik heel blij mee”, zei een tevreden Kevin op het kartcircuit van Spa-Francorchamps dat ligt binnen de beroemde F1-baan. “Ik had er ook echt zin in om hier te rijden.”
Loting
Dat winnende weekeinde begon onder bijzondere omstandigheden. Door bliksem en hevige regenval in de Ardennen kon de kwalificatie niet doorgaan, dus werden de startplekken via loting verdeeld. “Een beetje geluk kwam er wel bij kijken, maar ik zie loting als een eerlijk systeem: iedereen heeft er evenveel last van”, zei Kevin. “De eerste race reed ik van P16 naar P4. Vanaf dat moment wisten we al dat het een heel goed weekeinde kon worden.”
Die opmars zette de snelle Overijsselaar in de volgende races onverminderd voort. “De tweede race ging van P6 naar P1, en in de finale ben ik van pole naar de eerste plek gereden”, zei Kevin. “En ik had de snelste ronde, elke race.”
Dat resultaat was des te opvallender omdat Kevin minder voorbereiding had dan de meeste concurrenten. “Ik had alleen op vrijdag getraind, terwijl de meesten de weken ervoor al hier getraind hadden”, zei hij. “Dat het dan zo goed gaat, is echt mooi. Het zit hem vooral in vertrouwen: in jezelf en in de kart. Veel mensen rijden hier niet zo vaak, dus juist hier kun je als rijder het verschil maken.”
Die kwaliteiten toont Kevin niet alleen in de GK4; hij rijdt dit jaar ook de IAME Series Benelux en de IAME Euro Series, die hij rijdt met Croc Engeland. “De Benelux-rijders zitten allemaal in de Euro Series, dat is een nog hoger niveau”, zei hij. “Het zelfvertrouwen dat ik daar opdoe kan ik hier goed benutten, en andersom: als we hier kunnen winnen, kunnen we het de Benelux-rijders ook lastig maken.”
Voor de rest van het seizoen heeft Kevin duidelijke ambities. “GK4 is voor mij eenmalig dit jaar; mijn echte doelen zijn die andere twee kampioenschappen”, zei hij. “In de Euro Series wordt dat lastig, maar in de Benelux mik ik op de top tien, en als het kan de top vijf. Dan pak je ook een ticket voor de IAME Warrior Final, en dat is heel belangrijk. Ik weet dat ik het kan.”
Niet alles ging dit seizoen vanzelf. “Franciacorta heb ik gemist omdat ik best wel ziek was”, zei Kevin. “Ik dacht: ik kan beter rust nemen en sterker terugkomen. Ik miste het wel heel erg, dus dat was even moeilijk te accepteren.”
Met de dagzege op Spa-Francorchamps op zak gaat de coureur van topteam KCR Racing zich nu opmaken voor de tweede ronde van de IAME Euro Series. “Die is in Wackersdorf, in Duitsland, een behoorlijk eindje rijden”, zei hij. “Die baan ken ik, en mijn pace was daar eerder al heel sterk. Zeker nu we hier hebben gewonnen, gaan we er met vertrouwen heen: ik weet dat de pace goed is als alles klopt!”
Kevin bedankt zijn team KCR Racing, Croc Engeland, zijn monteur Joey van Splunteren, Peter Bergman voor de motoren en zijn ouders.






