Robbin Klein Brunnink geeft uitleg. (Foto. G. Stegeman)
Robbin Klein Brunnink geeft uitleg. (Foto. G. Stegeman) Gert Stegeman

HHC gaat voor kampioenschap

wo 18 september 2024 Hardenberg

In de tweede klasse D wil HHC Hardenberg weer meedoen voor het kampioenschap. Gramsbergen haalde vorig jaar de nacompetitie maar heeft voor dit jaar andere plannen en degradant FC Ommen wil ook graag meedoen om de bovenste plekken.

FC Ommen

Roland Nijmeijer is de nieuwe trainer van de vrouwen van FC Ommen en blikt tevreden terug op de voorbereiding. “We zijn nu ruim vier weken bezig met de voorbereiding en dat verloopt naar tevredenheid. Er zijn behoorlijk wat mutaties, maar de groep gaat daar goed mee om. We zijn ingedeeld in een competitie met voor ons veel onbekenden. Het is dan moeilijk in te schatten hoe we er voor staan en wat de doelstellingen zijn. Uiteraard willen we als degradant uit de eerste klasse wel de aansluiting pakken bij de bovenste plekken op de ranglijst.”

Gramsbergen

Daan Lelieveld bouwt bij Gramsbergen aan een nieuw team. “ Het gaat goed in Gramsbergen. We zijn vorig jaar begonnen met doorselecteren en verjongen van de selectie. Er zijn zes sterkhouders gestopt en dit is deze zomer vanuit de vereniging verder aangevuld. Één speelster is op eigen initiatief van buiten gekomen. Sportief waren de afgelopen twee jaar top met twee keer nacompetitie. Wellicht zullen we een stapje terug moeten doen qua spelen om de prijzen. 

Deze jonge groep moet zich verder ontwikkelen en daar is de tweede klasse een mooi niveau voor. Binnen twee jaar gaan we weer meedoen om de prijzen.” Daan Lelieveld blijft zeker nog twee jaar de vrouwen van Gramsbergen trainen. “ We moeten met elkaar het proces bewaken, de staf en alles er omheen. Dat is ook de reden dat de club mij nog voor minimaal twee jaar wilde behouden, om het team verder te ontwikkelen en de continuiteit te bewaken. Dat is voor de club goed qua toekomst en voor ons als staf een geweldige uitdaging.”

HHC Hardenberg

Bij HHC is trainer Robbin Klein Brunnink duidelijk. “Doel is kampioenschap en bekerwinst. We hebben vijf nieuwe speelsters, mooi jong elftal met veel potentie. De voorbereiding zit er op en in de beker twee keer gewonnen.” Van SVO Wierden werd met 5-0 gewonnen en in een doelpuntrijke wedstrijd werd het in Groningen bij Oranje Nassau 5-8. Volgens Robbin is HHC sterker geworden. “ We staan er beter voor dan vorig seizoen. We zijn gewoon sterker geworden en gaan er gewoon voor.”
Vorig seizoen leek HHC lang mee te spelen voor het kampioenschap maar moest de eer aan Bergentheim laten. “Blessureleed, niet meer compleet op bepaalde momenten.”

Competitie

De vrouwen van Gramsbergen, HHC Hardenberg en FC Ommen zijn ingedeeld bij acht andere teams in de tweede klasse D. Met een totaal van elf teams is er regelmatig een vrij weekend. Uit Drenthe komen ACV 2 (Assen), VEV’67 (Leek), De Weide (Hoogeveen), FC Meppel/Alcides combinatie (Meppel) en Vitesse’63 (Koekange). De langste rit gaat naar de provincie Groningen met Veendam. Twee clubs uit Overijssel IJVV (IJsselmmuiden) en SC Genemuiden maken het plaatje compleet. Alleen De Weide, Genemuiden en Vitesse’63 zaten vorig seizoen bij HHC en Gramsbergen in de competitie. Roland Nijmeijer van FC Ommen kan er weinig over zeggen. “Zodra we iedere tegenstander hebben gehad, zal dat beter in te schatten zijn.” Op 21 september begint de competitie en HHC en Gramsbergen spelen gelijk de eerste derby. Robbin Klein Brunnink ziet dat wel zitten. “Met Gramsbergen hebben we niet zoveel moeite en ook goed begin is wel lekker. Er zitten veel teams in die we niet kennen. We gaan het zien.” Volgens een speelster zitten er wel lange reizen in. “Veendam is niet om de hoek evenals ACV en VEV’67, dat zullen lange zaterdagen worden. Vroeg vertrekken en laat weer komen. Gelukkig hebben we af en toe een vrij weekend omdat we met elf teams in de competitie zitten. Dat is weleens lekker.” De meiden hebben er zin dat is wel duidelijk.

Afbeelding
Afbeelding
Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 8 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 9 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 12 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 12 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 13 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda