Afbeelding

Juventa promoveert naar de Overgangsklasse

ma 19 juni 2023 Hardenberg

Het vlaggenschip van Juventa mocht de laatste wedstrijd van het korfbalseizoen afreizen naar tegenstander Noviomagum in het mooie Nijmegen. Trainer/coach Gert Schorn startte met zijn basisopstelling en het team ging ook deze wedstrijd ondanks de hitte weer positief van start. De eerste helft gingen beide teams gelijk op in deze sportieve wedstrijd en het was Noviomagum dat met een nipte 10-9 voorsprong de rustpauze inging.

Het rustmoment werd gebruikt voor verkoeling en een reflectie op het vertoonde spel. De spelers waren zich er terdege bewust van dat er in de tweede helft met meer vertrouwen en overtuiging gespeeld zou moeten worden. Het maken van de juiste keuzes in de spel- en taakverdeling was voor verbetering vatbaar.

Tijdens het vervolg van de wedstrijd bleek andermaal dat het team het lastig vindt om het gewenste spel te leveren waardoor de tegenstander in de gelegenheid komt om de wedstrijd naar zich toe te trekken. De spelersgroep heeft meer zelfvertrouwen nodig om wedstrijden te kunnen domineren waardoor voorspelbaar korfbalspel met een laag baltempo voorkomen kan worden. Er mist dit seizoen af en toe overtuiging en daadkracht waardoor de spelers zichzelf tekort doen en niet beloond worden voor hun inzet.

Het resultaat van deze wedstrijd werd uiteindelijk dan ook 17-14 voor Noviomagum.

Het is echter een knappe prestatie van de geel-zwarten dat de promotie naar de Overgangsklasse al enige tijd geleden afgedwongen werd. Het team kan dan ook met opgeheven hoofd terugkijken op een leerzaam seizoen met veel goede wedstrijden en resultaten, maar waar zeker in het nieuwe seizoen genoeg groei en ontwikkeling voor de gehele selectie mogelijk is. Voor de enthousiaste trainer/coach Gert Schorn de mooie en dankbare taak om zijn spelers na de zomervakantie weer bij de hand te nemen en ze klaar te stomen voor het nieuwe korfbalseizoen.

De spelers bedanken hierbij Bas Huisinga voor de medische begeleiding en alle spelers uit het 2e en de junioren voor hun beschikbaarheid als invallers/reservespelers en de nodige steun langs de lijn van alle supporters. Ook het bestuur, de TC en kantinecommissie worden van harte bedankt voor de goede faciliteiten gedurende het seizoen en de gezellige huldiging bij aankomst in Hardenberg.

Juventa 2 speelde de laatste wedstrijd tegen Dos(K) 3 in Kampen en was duidelijk de sterkste met een afgetekende 16-22 overwinning. Het 2e team is hiermee geëindigd op een 4e plaats in de reserve 2e klasse. Trainer/coach Rick Zomer zal het stokje volgend seizoen overdragen aan Kevin Wanschers.

Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 3 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 14 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 19 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 20 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 21 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda