
Parkinson Loop in Hardenberg groot succes
do 30 april 2026 HardenbergOnlangs stond de Sportboulevard in Hardenberg in het teken van de Parkinson Loop, georganiseerd door Daan de Vree. De student Sport en Beweging aan Landstede in Zwolle zette de sponsorloop op om aandacht te vragen voor de ziekte van Parkinson én om geld in te zamelen voor het Parkinsonfonds.
Parkinson is een ingrijpende hersenziekte die veel impact heeft op het dagelijks leven. Voor Daan is dat heel persoonlijk, want zijn vader heeft Parkinson, en juist daarom wilde hij in actie komen.
Deelnemers konden kiezen uit drie afstanden: 800 meter, 4,8 kilometer of 10 kilometer. In het zonnetje werd er fanatiek gelopen, terwijl toeschouwers langs de kant voor extra sfeer zorgden. Speaker en trainer Luuk Espeldoorn praatte het geheel enthousiast aan elkaar en moedigde de lopers aan.
De actie leverde een mooi bedrag op: maar liefst 2.500 euro voor het Parkinsonfonds. Dat bedrag kwam tot stand dankzij de inzet van alle deelnemers, donaties en een extra bijdrage van sponsor Gersom4Fit. Ook de Spar werd bedankt voor de verzorging van de versnaperingen. Al met al kijkt Daan en de overige organisatie terug op een geslaagde en gezellige dag, met een prachtig resultaat.






