Erben Wennemars inspireert deelnemers tijdens het Sportcafé
Erben Wennemars inspireert deelnemers tijdens het Sportcafé Gert Stegeman

Politiek Sportcafé zorgt voor veel inspiratie

vr 16 januari 2026 Hardenberg

- Door: Bart Nijstad - Met Erben Wennemars als inspirator werd het Politiek Sportcafé druk bezocht. Met mensen uit de politiek, verenigingswezen, onderwijs, zorg en trainers werd de avond van het Politiek Sportcafé een avond vol ideeën. Nadat Erben Wennemars iedereen had verwelkomd, werd gestart met een dans van de dans en bewegingsclub Motivation, die direct probeerde om de mensen in beweging te krijgen, want daar ging het deze avond over. Hoe krijgen we iedereen meer in beweging.

Sport, gezondheid en bewegen

Erben zelf nog steeds een fanatiek sporter. Hij gaat richting de vijftig jaar, maar van een grammetje vet teveel is nog geen sprake. Erben heeft net als anderen geen hulp nodig om in beweging te komen. De motivatie komt uit hem zelf, want het begint bij jezelf. Erben haalde het fenomeen obesitas aan, dat in Nederland steeds meer vaste grond onder de voeten krijgt. Hoe komt het dat kinderen vooral te dik worden. Het is niet alleen het te weinig bewegen, maar ook verkeerd eten heeft daar invloed op. In Engeland is bijvoorbeeld de reclame op fastfood verboden. In Nederland gaat dat wat langzamer. Is economisch misschien belangrijker dan gezondheid?

Gemeenteraadsverkiezingen

Het duurt niet lang meer dan zijn er weer verkiezingen. Iedere politieke partij heeft wel iets over bewegen of gezondheid in zijn programma staan. Erben merkte op. “Aan de voorkant is iedereen het er wel over eens, maar aan de achterkant gebeurt er weinig. Misschien moeten we over een half jaar eens kijken wat het allemaal opgeleverd heeft. Plannen zijn prima, maar uitvoeren is ook een ding”. 

City Run

Natuurlijk kwam de City-Run ter sprake. Iedereen vindt het jammer dat het van de agenda gaat. Het heeft te maken met teveel regelgeving wordt er gezegd. “Je moet aan allerlei voorwaarden te voldoen. Verkeersregelaars, AED etc.” Wat is de oplosssing, want gewoon zeggen laat maar ging de meesten wel te ver. “Dat er twee keer een geval van een hartaanval tijdens het evenement is geweest, is wel erg kort door de bocht,” zegt hardloper Henk Meppelink. “Mensen kunnen ook zomaar een hartaanval krijgen, maar dat hoor je niet. Als het tijdens een evenement plaats vindt, dan wordt er direct gewezen. Als we mensen niet aan het bewegen krijgen, dan is de kans misschien nog wel groter”. Veel plannen kwamen op tafel, zoals een makkelijker parcours zodat er minder vrijwilligers nodig zijn. Zo kwamen er deze avond veel ideeën naar voren. Neem je buurman mee naar de sport, zet een advertentie in de Toren van de eerste vier keer gratis meetrainen. 51 procent van de Hardenbergers voldoet aan de beweeglijn. Bewegen is goed voor je fysieke en mentale gezondheid.

Hardenberg

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Volle zaal bij het Sportcafé
Afbeelding
Veel bekende artiesten bij feestweek Vroomshoop Twenterand 1 uur geleden
Afbeelding
Rent - a - Friend VdP 1 uur geleden
Afbeelding
Ommen investeert in basisvaardigheden: ‘Iedereen moet kunnen meedoen’ Ommen 1 uur geleden
Een van de hilarische scenes in de maak tijdens de repetitie van De Beuk er in. (Foto: Harry Kruiper).
’n Klap van de Meul of De Beuk er in? Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Voormalig clubgebouw OVC’21 te koop op vrije markt Ommen 1 uur geleden