Foto J.Bakker
Foto J.Bakker

Gure maartse buien

di 24 maart 2026 Weer

Al een dag of tien terug waren er aanwijzingen dat maart nog wel eens met een koude episode zou komen en inderdaad gebeurt dat komende dagen.
Na het voorbeeldige lenteweer met maxima tot 15-17 graden gaat het weer flink omslaan het komende etmaal. De milde vrij zuidelijke stroming maakt plaats voor een gure noordwestvariant met buien.

Eerst volgt nog een flinke regenband in de nacht naar woensdag die gepaard gaat met veel wind. In het open veld komt een krachtige wind te staan.

De bovenlucht op pakweg 5000 meter hoogte gaat afkoelen naar -35 graden en een deel van die hoogtekou wordt bijna letterlijk neergesmeten richting het aardoppervlak. Die uitstorting van kou gebeurt in de buurt van actieve buien met hagel en natte sneeuw. Tijdens zo’n actieve maartse bui daalt de temperatuur in korte tijd van 8 naar 3 graden. Er is nog een mogelijkheid dat de sneeuw tijdelijk even blijft liggen op donderdag of vrijdag. Meer richting de Veluwe kan dat best eens een paar centimeter zijn, maar in het Torengebied blijft de luchttemperatuur waarschijnlijk net te hoog voor een eventueel wit landschap. 

Gedurende het weekend nemen de buien af in aantal en intensiteit. Tijdens twee heldere en stille nachten kan het tot nachtvorst komen, vooral in de nacht naar zondag. Ook richting en tijdens Pasen zou het (na tijdelijk weer wat milder weer) terug kouder kunnen worden. De kans is groot dat zich een ferm hogedrukgebied installeert boven IJsland of Scandinavië. Een koude noordelijke tot noordoostelijke stroming stelt zich dan in en geeft vrijwel zeker povere temperaturen met een grote nachtvorstkans. De kans op wat sneeuw lijkt ook weer toe te nemen dan, maar een witte Pasen voor geheel Nederland verwacht ik niet. 

weerman Marc Putto       

Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 1 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 12 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 17 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 18 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 19 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda