Afbeelding

Ruim miljoen subsidie verduurzaming Kulturhus De Klaampe

vr 17 januari 2025 Twenterand

De gemeente Twenterand heeft een subsidie van meer dan 1,2 miljoen euro ontvangen voor de verduurzaming van Kulturhus De Klaampe in Westerhaar-Vriezenveensewijk. De subsidie is toegekend in het kader van de subsidieregeling Duurzaam Maatschappelijk Vastgoed (DUMAVA) van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Wethouder Arjan Hof is bijzonder content met de toegekende subsidie.

Kulturhus De Klaampe, in 2007 opgeleverd, herbergt onder meer een medisch centrum dat al jaren kampt met problemen rondom het binnenklimaat. Huurders, waaronder huisartsen en fysiotherapeuten, hadden het in de zomer veel te heet en in de winter veel te koud. Vervelend voor gebruikers en bezoekers van het pand, maar ook slecht nieuws voor de verhuurbaarheid ervan. Er bleken nieuwe, duurzame installaties nodig om het binnenklimaat te verbeteren en de bedrijfsvoering van de huurders veilig te stellen.

Graag verduurzamen

Met de subsidie kan de gemeente de noodzakelijke renovaties uitvoeren en de verduurzaming van het gebouw realiseren. Wethouder Arjan Hof is zeer tevreden met de toekenning van de subsidie. “We wilden graag verduurzamen en deze subsidie geeft ons de ruimte om dat te doen. We kunnen nu eindelijk de problemen oplossen en het gebouw klaarmaken voor de toekomst. Dat betekent een beter binnenklimaat voor de huurders. Het past bovendien helemaal bij onze doelstelling om ons vastgoed te moderniseren en energiezuiniger te maken.”

Afbeelding
Ontspannen een dagje eropuit met het openbaar vervoer Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Geweldsincident met steekwapen in Hardenberg Hardenberg 6 uur geleden
© Gekraagde roodstaart @Mark-van-Els.
Vroege vogelexcursie Hardenberg 8 uur geleden
Afbeelding
Oranjeconcert Gramsbergen met Harm Hoeve en Noortje van Middelkoop Nieuws Ingezonden 10 uur geleden
Groot avondrood
Nachtvlinderavond bij De Koppel Hardenberg 11 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda