Afbeelding

Gemeente moet jongereninloop snel verbeteren

ma 28 oktober 2024 Hardenberg

GemeenteBelangen Twenterand (GBT) maakt zich ernstige zorgen over de situatie in de jongereninloop van De Klaampe in Westerhaar. De kelderruimte, die geen daglicht ontvangt, kampt al geruime tijd met problemen zoals vocht, schimmel en een ondragelijke geur. Deze omstandigheden vormen niet alleen een ongemak, maar kunnen ook gezondheidsrisico’s met zich meebrengen voor de jonge bezoekers, vrijwilligers en het personeel. (Bron GGD)

In de afgelopen jaren heeft de gemeente stappen ondernomen om deze problemen aan te pakken, maar de verbeteringen blijken van korte duur. Afgelopen week was er opnieuw sprake van wateroverlast en een onhygiënische situatie, inclusief ongewenste bezoekers in de vorm van kikkers.

GBT vraagt zich af wat precies de oorzaak is van de aanhoudende vocht- en schimmelproblemen, evenals de nare geur die de jongereninloop teistert. Daarnaast is er bezorgdheid over de effectiviteit van de oplossingen die tot nu toe zijn geboden. Het is belangrijk om te weten hoe de gemeente van plan is om een blijvende oplossing te realiseren.

Ook willen zij graag vernemen of het bekend is dat meerdere huurders in De Klaampe last hebben van vergelijkbare overlast. Bovendien is het van belang dat de jongereninloop regelmatig niet beschikbaar is, waardoor de Westerhaarse jongeren op straat komen te staan. GBT wil weten of hen een alternatief is geboden en, indien dat niet het geval is, wat de redenen daarvoor zijn. Indien er wel een alternatief is aangeboden, zijn we benieuwd naar de wijze waarop dit is georganiseerd en wie de kosten daarvoor draagt.

GBT roept de gemeente op om snel actie te ondernemen en de noodzakelijke oplossingen te bieden, zodat de jongeren 

Julia Koop is een jong talent met een passie voor acteren
Jong acteertalent Julia Koop Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Spelweek Ommen na halve eeuw nog schot in de roos Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Gemeente wil dichter bij de boer staan Hardenberg 16 uur geleden
Xavèr Slot en Lennard de Leeuw kijken uit naar de derde klasse.
Hardenberg’85 in de onbekende 3de klasse Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Marcel Hensema in Bostheater Hardenberg 19 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda