Afbeelding

Training ‘Plezier op School’ voor aanstaande brugklassers

ma 8 juli 2024 Twenterand

Je kind gaat binnenkort naar de brugklas. De overstap naar het voortgezet onderwijs is leuk maar kan ook extra spannend zijn. Sommige kinderen zien ertegenop, omdat ze bijvoorbeeld erg verlegen zijn, moeilijk vriendjes maken, gepest werden op de basisschool of het moeilijk vinden om zichzelf altijd te beheersen. Dat is pittig en kan maken dat je kind (stilletjes) als een berg op ziet tegen de overstap. De zomertraining Plezier op school helpt jouw kind om met vertrouwen een start te maken op de nieuwe school. De training is een groot succes mede door inzet van stichting Hulphond.

Plezier op school is voor alle groep-8-leerlingen die naar de brugklas gaan. Je kind gaat naar een nieuwe school en dat betekent ook: een nieuwe start. Dit is een goed moment om te leren hoe bijvoorbeeld makkelijker contact te maken, grenzen aan te geven en beter voor jezelf op te komen. Zo kan je kind met fris vertrouwen beginnen aan het nieuwe schooljaar.

Praktische informatie

Zelfverzekerd starten op de nieuwe school. Daar gaat je kind samen met andere kinderen aan werken bij Plezier op school. Je kind leert allerlei sociale vaardigheden of frist die op. Tijdens de training leert je kind hoe je nieuwe contacten kan leggen en behouden, hoe je het best kan reageren als iemand vervelend tegen je doet, jezelf beheersen als je boos bent en hoe je voor jezelf op kan komen. De kans op herhaling van pesterijen of van problemen in de omgang met anderen wordt door deze training verkleind.

De training is kosteloos voor de aanstaande brugklassers van de gemeente Twenterand in de laatste week van de zomervakantie. De training bestaat uit twee dagen (26 en 27 augustus) van 9.00 tot 16.30 uur, School Het Noordik, Krijgerstraat 7 in Vriezeveen. Plezier op school wordt gegeven door Avedan en Impluz. De ouderavond is op 26 augustus, van 19.00-21.00 uur.

Belangstellenden worden uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek. Aanmelden kan tot 17 juli 2024.


Impluz Preventie ontwikkelt programma’s en geeft (preventie-)trainingen en cursussen om positieve gezondheid en welzijn in brede zin te bevorderen. Of je je nou als volwassene wilt ontwikkelen, op zoek bent naar meer balans of dat je een cursus voor je kind of juist voor je medewerkers zoekt; al ons aanbod richt zich op het vergroten van de veerkracht om beter om te kunnen gaan met de uitdagingen in het dagelijks leven.

Kijk voor meer informatie www.impluz.nl/training/plezier-op-school. Aanmelden: Loesloket jeugd en gezin Twenterand, bel (0546) 481450 of mail info@zorginformatietwenterand.nl. 


Excursie paddenstoelen.
Herfst en paddenstoelen in het Reestdal Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 19 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 20 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 21 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 21 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 21 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg gisteren
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg gisteren
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda