Afbeelding

Buurtkastje wordt goed benut

vr 7 april 2023 Twenterand

Je mag pakken wat je nodig hebt en je mag geven wat je kunt missen. Dat is de essentie van het buurtkastje dat in december vorig jaar door de Commissie Buurtkastje in Langeveen is opgezet. De commissie wordt gevormd door Daniëlle Reekers, Yvonne Nijhuis, Petra Hendriksen en Monique Pouwels uit Langeveen. Zij zijn zeer tevreden over de inbreng en de toeloop naar het buurtkastje tot nu toe, dat bedoeld is voor die ander, die net iets minder te besteden heeft, maar ook om voedselverspilling tegen te gaan. “Met name de basisproducten worden goed  benut, zoals koffie, keukenpapier, shampoo, wasmiddel, afwasmiddel, vaatwastabletten & reinigingsmiddelen schoonmaak,” licht Daniëlle het initiatief toe. 

Het buurtkastje staat links achter in de Pancratiuskerk in Langeveen, die elke dag van 8.00 uur tot 16.15 uur en ‘s zomers tot 17.00 uur geopend is. “We hopen dat de drempel door de centrale ligging van het buurtkastje laag is om er producten in te leggen danwel te pakken. We hopen ook dat iedereen (ook van buiten het eigen dorp), die boodschappen over heeft of boodschappen heeft, die niet meer gebruikt worden, denkt aan het buurtkastje”, aldus de Commissieleden. 

Gewoon doen

De dames benadrukken dat er geen vragen worden gesteld bij het kastje. “Je hoeft niet te betalen, je hoeft geen inkomensgegevens te laten zien en je hoeft geen lid te zijn. Je hoeft alleen maar het kastje open te doen en wanneer je iets ziet wat je kunt gebruiken, eruit te halen. Je mag pakken wat je nodig hebt en je mag geven wat je kunt missen”.

zomertoernooi 2026 Jeu de Boulesvereniging Hardenberg
Zomertoernooi Sport Ingezonden 2 uur geleden
Afbeelding
Brommerrijdster gewond bij aanrijding in Kloosterhaar Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Dedemsvaart kleurt steeds meer Oranje Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Feestelijke start van plukseizoen op 27 juni bij Pluktuin de Melkweg Nieuws Ingezonden 7 uur geleden
Niet bereikbare route 20 juni
Oud papier 20 juni Nieuws Ingezonden 7 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda