Afbeelding

Ballonfestijn is feest voor groot en klein

wo 16 april 2025 Twenterand

- Door: Geke Lensen - Onder het motto: Drie maal is scheepsrecht! wordt op vrijdag 23 en zaterdag 24 mei een groot ballonfestijn aan de Dalweg-West in Westerhaar-Vriezenveensewijk gehouden. Plannen daarvoor werden door slechte weersomstandigheden al eerder tot twee keer toe, afgelast. De organisatie heeft echter goede hoop dat het festijn dit jaar wel door kan gaan en heeft één en ander inmiddels al tot in de puntjes voorbereid.  

“Het belooft een prachtig evenement te worden met zo’n twintig heteluchtballonnen in alle soorten en maten, die het luchtruim tot in de verre omtrek van het dorp gaan kleuren,” vertelt organisator Leander van Losser, die het evenement samen met  Gerard Fidom en Vera Wessels van de Oranjevereniging Westerhaar en Laura Kamphuis op touw heeft gezet.  Leander wijst in dit verband onder meer op een ballon in de vorm van een konijn en een hond, maar ook het zogenaamde ‘paarse draakje’ zal van de partij zijn. “Dit alles mede mogelijk gemaakt door hoofdsponsor Doldersum BV, die wij zeer dankbaar zijn,” licht Van Losser toe. 

Muziek en meer

Om van het ballonfeest een waar festijn te maken, heeft de organisatie voor beide dagen ook een fantastisch randprogramma neergezet. Zo wordt op zaterdagmiddag 24 mei een markt op het festivalterrein gehouden en wordt later in de middag een streetparade met diverse muziekkorpsen uit de regio gehouden. Ook zijn er springkussens en kunnen kids bijvoorbeeld glittertattoos laten zetten. Van bijzondere allure is een inloopballon, die van binnenuit te bekijken valt. En natuurlijk wordt er volop de mogelijkheid geboden om een hapje en drankje op de markt te nuttigen. Kortom een spektakel dat niemand mag missen. Om de kosten hoeft niemand het te laten, want het ballonfestijn is gratis te bezoeken. Wie de gelegenheid aan wil grijpen om zelf een mooie ballonvaart te maken, heeft daartoe ook nog alle mogelijkheden. Instapkaarten voor één ballonvaart zijn namelijk nog verkrijgbaar via www.ballonfestijnwesterhaar.nl. “Als de weergoden ditmaal meewerken, gaan we er samen een onvergetelijk festijn van maken,” belooft Van Losser.  

Afbeelding
Kindermiddag ‘Kriebelbeestjes’ bij De Koppel Hardenberg 37 minuten geleden
Afbeelding
Ballonfestijn met nightglow en kleurrijke ballonnen Twenterand 56 minuten geleden
Afbeelding
Goed idee voor buurt of dorp langs Kanaal Almelo-De Haandrik? Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Winkelactie voor Voedselbank Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Feestelijke heropening bibliotheek Hardenberg 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda