
Veiligere ontsluitingen en verbeterde fietsroutes in Vlierlanden
wo 27 november 2024 OmmenIn de afgelopen jaren zijn er in de wijk Boerenerven en de nieuwe wijk Vlierlanden in Ommen veel woningen gebouwd. Het wordt daardoor automatisch drukker met fietsers, auto’s en wandelaars. Voor de veiligheid vindt de gemeente Ommen het belangrijk om de verkeersstructuur te veranderen. Hiervoor is in samenspraak met onder meer bewoners een plan gemaakt: ‘Verkeersplan Ommen-Oost’.
“We willen met dit plan de veiligheid waarborgen en zorgen voor goede ontsluitingen in de wijk”, laat wethouder van den Nieuwboer weten. Voor de ontsluiting worden nieuwe fietsroutes aangelegd die aansluiten bij de bestaande wegenstructuur rondom Ommen. Zo ontstaat er bijvoorbeeld een veilige verbinding vanaf de Vlierlanden naar het centrum van Ommen. Op De Vlierendreef, Arriërveldsweg en Het Arriërflier worden extra voorzieningen gecreëerd, zoals plateau’s en versmallingen nabij zijwegen en speeltuinen, om de verkeersveiligheid te vergroten en gemotoriseerd verkeer te beperken.
Na afronden van de tweede fase van de Vlierlanden wordt de Vliegendreef de centrale ontsluitingsroute van de nieuwe wijk. Verkeer vanuit de wijk kan via de rotonde bij de Slagenweg het regionale netwerk oprijden.
Op termijn wordt de Otmansweg een fietsstraat. Doorgaand gemotoriseerd verkeer kan dan geen gebruik meer maken van beide wegen. Om de snelheid van verkeer op smalle wegen zoals de Arriërveldweg en Het Arriërflier te beheersen worden fiets suggestie stroken toegevoegd en kruispunten heringericht. “Er komt geen nieuwe aansluiting op de N36, de Arriërveldsweg blijft zoals die nu is”, aldus wethouder van den Nieuwboer.
In het verkeersplan wordt rekening gehouden met verschillende fietsverkeersroutes van Ommen naar Dedemsvaart er zijn drie routes in beeld via het Ommerkanaal Oost, de Haarsweg-Grensen en de Arrërveldsweg. In het verkeersplan is al rekening gehouden met de woningbouw op Vlierlanden fase 3.
“Het plan zorgt voor een duidelijke scheiding tussen woongebied en buitengebied. Dit beperkt ook het sluipverkeer en vergroot de veiligheid”, aldus de wethouder.
Van 29 tot en met 10 januari ligt het plan voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis. En is beschikbaar via de website van de gemeente Ommen www.ommen.nl/projecten. Het is mogelijk om tot 10 januari 2025 een zienswijze/reactie in te dienen op het plan. De reacties worden daarna meegenomen in de besluitvorming van het plan door de Gemeenteraad. In het jaar 2025 wordt als eerste gestart met de herinrichting van de Vlierendreef.







