Afbeelding

Lezing Ccoba over Molukse gemeenschap in Nederland

vr 30 september 2022 Ommen

In de Bibliotheek in Ommen wordt op dinsdag 18 oktober, op initiatief van de culturele commissie van de Bibliotheek Ccoba, een lezing gehouden. In die lezing neemt Pieter Siwabessy de toehoorders mee langs de veelbewogen maar relatief onbekende geschiedenis van de Molukkers in Nederland. De lezing begint om 20.00 uur.

Geschiedenisdocent en derdegeneratie Molukker Pieter Siwabessy vraagt via de lezing aandacht voor de complexe geschiedenis van de Molukse gemeenschap in dit land. Een zwarte bladzijde uit de Nederlandse geschiedenis die onderbelicht is.

Zeventig jaar geleden kwamen ruim 12.000 Molukkers noodgedwongen naar Nederland, waar ze aan hun lot werden overgelaten. Siwabessy: “Dat is een groot pijnpunt. Geschiedenisboeken wijden er maar een paar regels aan. Molukkers moeten erkenning krijgen, worden gezien en gehoord. Daarnaast is het ook belangrijk dat Nederlanders hun eigen geschiedenis kennen.”

Wie de lezing bij wil wonen wordt geadviseerd online te reserveren. De toegangsprijs voor deze lezingb bedraagt 7 euro, bibliotheekleden betalen 5  euro en vrienden van Ccoba 3 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bibliotheeksalland.nl/ccoba, in de Bibliotheek en ter plekke voor aanvang van de lezing. 

Afbeelding
Ontdek de driewielfiets in Hardenberg Hardenberg 13 minuten geleden
Afbeelding
Inschrijven voor een kavel in Leehoogte Hardenberg 55 minuten geleden
Tijdens de raadsvergadering werden vijftien schaduwfractieleden geïnstalleerd. (Foto: Gert Stegeman).
“Weinig nieuws in coalitieakkoord” Hardenberg 56 minuten geleden
Afbeelding
Alzheimer Café in teken van hulpmiddelen bij dementie Hardenberg 1 uur geleden
William  van Eeken in zijn achtertuin. (Foto: Gert Stegeman)
William van Eeken wil nog sneller Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda