Afbeelding

Kwaliteitsimpuls voor fietsnetwerk

wo 15 juni 2022 Ommen

De gemeenteraad van Ommen krijgt in haar vergadering van 14 juli, als aanvulling op het lopende project fietsroutes Dante, een voorstel van het college voorgelegd voor doortrekking van het vrijliggende fietspad tot over de Merelstraat en het versmallen van de Kievitstraat met een breedte van 2 meter (van 8.5 naar 6.5 meter) over een lengte van ongeveer vierhonderd meter. Volgens b&w wordt de verkeerssituatie door deze aanpassingen voor met name de fietsers beter gewaarborgd. “Daarnaast zorgen de aanpassingen voor eenduidigheid op het tracé en dragen deze onder meer bij aan een kwaliteitsimpuls in het fietsnetwerk van Ommen.” 

In verband met het project fietsroutes Dante zijn inloopbijeenkomsten gehouden. Daarbij is de wens voor het doortrekken van het vrijliggende fietspad expliciet uitgesproken door bewoners, de fietsersbond en het Ommer Overlegorgaan Gehandicaptenbeleid (OOG).  Met de versmalling van de Kievitstraat, die aansluiting vindt op het vrijliggende fietspad, wordt het verkeer ‘gedwongen’ snelheid te minderen, wat nodig is omdat er nu vaak veel te hard wordt gereden. “Door het versmallen van de Kievitstraat kunnen de gelijkwaardige kruispunten (waar verkeer van rechts voorrang heeft) ook verkeersveiliger ingericht worden,” aldus het college. 

Meer groen

Bijkomend voordeel van de versmalling van de Kievitstraat is het gebruik van minder asfalt. In het voorliggende plan wordt circa 925 vierkante meter asfalt vervangen door groen. B&W stelt voor de bermen in te richten als wadi’s (Water Afvoer Drainage en Infiltratie), waarop het regenwater van de Kievitstraat kan afstromen. Deze maatregel zorgt ervoor dat het bestaande rioolstelsel minder belast wordt tijdens (forse) regenbuien. Met het uitvoeren van de aanvullende maatregelen in het project fietsroutes Dante is zo’n 220.000 euro gemoeid. De raad wordt voorgesteld om het aanvullend krediet te verwerken in de tweede bestuursrapportage 2022. Omwonenden zijn inmiddels per brief op de hoogte gebracht van de voorgenomen aanpassingen. 

Afbeelding
De Fiets4daagse gaat weer van start Hardenberg 1 uur geleden
Groot gat in dak na blikseminslag, afgedekt met plastic
Blikseminslag veroorzaakt dakbrand in woning in Baalder Hardenberg 5 uur geleden
Hervormde kerk aan de Brink te Den Ham
Klein concert in den Ham Twenterand 6 uur geleden
Afbeelding
Loshangende takken zorgen voor wegafsluiting in Dedemsvaart Hardenberg 6 uur geleden
Afbeelding
Landelijke Open Imkerijdagen in Ommen: neem een kijkje in de wereld van de honingbij Ommen 27 jun, 15:25
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda