
Maak kennis met... Ron Nijhof (Ommen)
ma 1 juni 2026 Ommen Maak kennis met…Wie bent u?
Ron Nijhof, wonende in het buitengebied van Ommen. Ik ben Fractievoorzitter voor de VVD Ommen sinds 1 april 2026.
Kunt u iets vertellen over uw werk en achtergrond, wat doet u in uw vrije tijd?
Ik ben geboren in Emmeloord en opgegroeid in Zwolle. Getrouwd met Alet en van drie dochters, alle ruim ‘uitgevlogen’. Na studie Hotelschool in Amterdam en Wageningen gewoond en gewerkt in Arnhem e.o. en in Doetinchem. Uiteindelijk mijn plek gevonden in Ommen. Ik ben 30 jaar ondernemer geweest in de Hotellerie in Ommen. Daarnaast vele Bestuursfuncties voor o.a. Ondernemersvereniging Ommen, VNO-NCW Regio Zwolle, Ruimte voor de Vecht en de Vechtzomp ‘Hanzestad Ommen’. Ik was al vroeg betrokken bij de lokale VVD Ommen. Ik sta voor liberale, lokale politiek. Geen lange wollige verhalen, maar duidelijke en concrete standpunten (zie ons Verkiezingsprogramma). Mijn motto: ‘Een goed plan past op twee A4-tjes’ en stoppen met overbodige regelgeving. Ik heb de afgelopen 30 jaar zowel vanuit mijn bedrijven als vanuit bestuurlijke functies heel veel te maken gehad met het bestuur in onze plaats, provincie en landelijk.
Toen ik gevraagd werd om lijsttrekker/fractievoorzitter te worden voor de VVD Ommen hoefde ik daar niet lang over na te denken: mooi om ook de ‘andere kant van de tafel’ een keer mee te maken. Een ondernemer houdt van snelheid: vandaag iets bedenken, morgen uitvoeren. Ik realiseer mij, dat dat in de politiek anders werkt en kan ook goed tot tien tellen. Ik hoop wel iets van dat praktische in te kunnen brengen in de Raad en het Bestuur van de Gemeente Ommen. Veel inwoners en ondernemers storen zich o.a. aan te trage besluitvorming. Dat moet echt anders! Er spelen veel belangrijke dossiers in Ommen. Denk een woningbouw, infrastructuur/ bereikbaarheid (o.a. Vechtkade) en de keuze voor een regiegemeente. Deze vragen voor een groot deel om een regionale aanpak. Ommen zou langer vooruit moeten kijken waar we naartoe willen in de toekomt. Het ‘format’ regiegemeente, zou dan ook ter discussie gesteld kunnen worden. Doordat Ommen een erg kleine gemeente is, lopen we tegen een aantal problemen en beperkingen aan. Mijn persoonlijke achtergrond en het netwerk van de VVD Ommen in het Vechtdal en Provinciale Staten hoop ik in te kunnen zetten in het belang van onze gemeente. Ik span me graag in voor inwoners en ondernemers in de Gemeente Ommen en zeker ook voor de kernen rond Ommen. Juist deze kernen maken Ommen tot wat het is!
Hoe lang bent u al actief in de politiek?
Binnen bestuur van de VVD Ommen vele jaren Secretaris en Voorzitter geweest. Sinds 1 april 2026 ‘aan de andere kant van de tafel’ als Raadslid.
Waarom bent u de politiek ingegaan?
Altijd al politiek geïnteresseerd geweest en betrokken bij (lokale) initiatieven.
Waarom heeft u voor deze partij gekozen?
Liberale gedachtengoed spreekt mij zeer aan.
Welke onderwerpen houdt u zich vooral mee bezig?
Economische zaken (incl. Toerisme & Recreatie), infrastructuur, ontwikkeling, woningbouw en keuze regiegemeente. Zie ook hierboven.
Wat wilt u bereiken voor de gemeente?
Ik ben zeer praktisch ingesteld en hoopt daarvan wat in te kunnen brengen in de Raad en Bestuur.
Wat weten weinig mensen over u?
Ik ben een ‘open boek’ en denk dat ik weinig geheimen heb voor de meeste mensen.
Waarom moeten inwoners de lokale politiek blijven volgen?
Het gaat om je eigen plaats en omgeving, daar moet een goed Bestuur op staan met een Raad die scherp controleert .
Wat wilt u de lezers van Weekblad De Toren meegeven?
Er is veel te doen over het zgn. ’succes’ van lokale partijen. Die suggestie klopt niet: alle partijen die meedingen naar zetels in de Gemeenteraad zijn even ‘lokaal’! Allemaal lokaal gedreven mensen die zich sterk maken voor plaatselijke initiatieven en niet aangestuurd door ‘Den Haag’. Wij krijgen ook geen geld vanuit de landelijke organisatie, gewoon eigen broek ophouden!








