
Bijeenkomst ‘kwaliteit van leven tot het laatst’
vr 17 oktober 2025 OmmenIn het Vechtgenotenhuis aan de Beerzerweg 5d in Ommen wordt op dinsdag 28 oktober, van 14.00 tot 15.30 uur een bijeenkomst ‘kwaliteit van leven tot het laatst’ gehouden. De toegang is gratis. Aanmelden is gewenst via een berichtje naar activiteiten@vechtgenoten.nl.
Als je weet dat je niet meer beter wordt, komen er veel vragen op je af. Wat is nu belangrijk? Ben ik dan uitbehandeld? Wat kun je nog verwachten van zorg en ondersteuning? En hoe blijf je de regie houden over je eigen leven?
Tijdens de bijeenkomst wordt ingegaan op wat palliatieve zorg kan betekenen – zorg die niet gericht is op genezen, maar op kwaliteit van leven, tot het laatst. Niet alleen lichamelijke zorg, maar ook aandacht voor de toekomst, angsten en gevoelens, grenzen, vragen en wensen.
Sprekers
Anneloes Overweg, verpleegkundig palliatief consulent, vertelt tijdens de bijeenkomst over wat deze fase inhoudt en wat je zelf kunt doen of mag verwachten. Esther Boontje, geestelijk verzorger, spreekt over omgaan met verlies, levensvragen en zingeving. Beiden zijn verbonden aan het Saxenburgh Medisch Centrum te Hardenberg en nemen de gasten mee in hun ervaring en visie op zorg in de laatste levensfase.
Wat kun je verwachten?
Heldere uitleg over palliatieve zorg, Inzicht in ondersteuningsmogelijkheden, Ruimte voor vragen en delen van ervaringen en een mogelijkheid tot gesprek met sprekers en lotgenoten.








