Afbeelding
De Toren

Yara Zomer van Voltige Vereniging Top is Nederlands kampioen

ma 26 augustus 2019 Nieuws

Vrijdag 23 en zaterdag 24 augustus 2019 zijn de Nederlandse kampioenschappen voor voltige gehouden op de Hippiade in Ermelo.

Vrijdag begon dit alles met een keuring van het paard Escobar. Hij kwam vlekkeloos door de keuring. Zaterdag mocht voltigeur Yara Zomer in de klasse L solo, met haar trainster/longeur (en moeder) Maureen Hekert als eerste aan de start. Ze liet goede verplichte oefeningen zien en de kür daaropvolgend verliep zonder fouten.

Later in de ochtend mocht Cheyenne Klok in de klasse M solo, haar oefeningen tonen aan de jury. Helaas ging ze in de opsprong door haar enkel en kon daardoor niet al haar oefeningen tonen. Wel hield ze zich goed staande in het grote deelnemersveld. Rond de middag was de prijsuitreiking van de solo’s en hier werd Cheyenne vijfde en mocht Yara zich Kampioen van Nederland noemen. Het was een emotioneel moment voor moeder en dochter en uiteraard een topprestatie.

‘s Middags waren de groepen aan de beurt. Hier mocht het team van TOP dat uitkomt in de klasse Z en bestaat uit Robert, Rik, Yara, Cheyenne, Mirte en Anica eerst de verplichte oefeningen laten zien. Deze gingen op een paar kleine foutjes na, heel goed. Later in de middag werd de kür getoond. Deze verliep niet geheel vlekkeloos. Helaas blesseerde Cheyenne zich opnieuw, waardoor het team tijdens de uitvoering moest improviseren. Dit werd door de voltigeurs geweldig opgepakt en menigeen had niet eens door dat er iets mis ging. De groep liet, ondanks deze tegenslag een indrukwekkende kür zien. Escobar liep goed, de uitvoering was goed, de samenstelling en moeilijkheidsgraad waren goed, algemene indruk was TOP en de supporters waren in grote getale naar Ermelo gekomen om Voltige TOP aan te moedigen. Helaas was het niet voldoende om kampioen te worden, maar het team mag zich het komende jaar wel reserve kampioen van Nederland noemen.

Voltige Vereniging TOP heeft afgelopen weekend super gepresteerd en hoopt aan het einde van het jaar hun eigen trainingslocatie in Anevelde in gebruik te nemen, waardoor er nog efficiënter getraind kan worden.

Afbeelding
Controle op waterkwaliteit zwemplassen van start Hardenberg 2 uur geleden
Veel strijd tussen HHC en Sparta Nijkerk
HHC vrouwen uitgebekerd na 0-3 nederlaag Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Nationale Molendag Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Erkenning voor militairen uit Overijssel tijdens uitreiking Draaginsigne Ommen 3 uur geleden
Afbeelding
Wereld Labyrintdag in Reestdal brengt verbinding Hardenberg 7 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda