
Nieuwe opvanglocatie aan de Kuilenweg
vr 14 februari 2025 HardenbergGemeente Hardenberg richt het perceel aan de Kuilenweg 1 in Bruchterveld in als tijdelijke opvanglocatie voor Oekraïners. Hier kan de gemeente 68 mensen uit Oekraïne tijdelijk opvangen. De gemeente gaat niet verder met het ontwikkelen van de locatie aan de Brinkweg 2a in Oud-Bergentheim. Twee mogelijke locaties in Slagharen worden nog wel onderzocht.
Er wordt gezocht naar plekken om in te richten als tijdelijke opvanglocatie voor mensen die vanwege de oorlog uit Oekraïne zijn vertrokken. In november 2024 besloot het college van B&W om vier locaties verder te onderzoeken.
De locatie aan de Kuilenweg is kansrijk
Uit onderzoek blijkt dat de locatie aan de Kuilenweg 1 in Bruchterveld kansrijk is. Daarom heeft de gemeente besloten deze plek in te richten met 17 woonunits. Hier kunnen 68 mensen uit Oekraïne tijdelijk wonen. Er wordt een omgevingsvergunning aangevraagd en de gemeente bereidt zich voor om deze plek in te richten. De verwachting is om deze locatie in het tweede kwartaal van dit jaar in gebruik te nemen. De opvanglocatie blijft drie jaar op deze plek. De precieze duur is afhankelijk van de situatie in Oekraïne.
Niet verder met Brinkweg 2a
Gemeente Hardenberg heeft ook de locatie aan de Brinkweg 2a in Oud-Bergenheim onderzocht. Hierover is gesproken met het Plaatselijk Belang en een vertegenwoordiging van de buurt. In deze buurt vangt de gemeente aan de Hardenbergerweg 60 al zo’n 100 mensen uit Oekraïne op. Daarmee levert deze buurt al een grote bijdrage. De locatie aan de Brinkweg 2a ligt op korte afstand van deze bestaande locatie. Gemeente Hardenberg waakt er voor dat het aantal mensen dat ze opvangen uit balans raakt met het aantal inwoners van deze kleine gemeenschap. Dit is
Twee locaties in Slagharen
De gemeente doet nog onderzoeken naar twee mogelijke locaties in Slagharen. En is hierover in gesprek met buurtbewoners en dorpsbelang/plaatselijk belang. Het gaat om een terrein aan de Geert Migchelsweg 45 en groepsaccommodatie De Eik aan de Coevorderweg 39.
Waarom doen de gemeente dit?
De verwachting is dat er de komende maanden weer meer mensen uit Oekraïne naar Nederland komen. Het opvangen van deze mensen is waarschijnlijk nog tot 2027 nodig. De gemeente heeft de opgave om 645 mensen uit Oekraïne een opvangplek te bieden. Er zijn nu 273 plekken in gemeente Hardenberg, verspreid over vier gemeentelijke opvanglocaties. Er zijn nog 372 opvangplekken nodig. De locatie aan de J.C. Kellerlaan in Hardenberg is in ontwikkeling.










