Afbeelding

Twenterand gaat door met opvang ontheemde Oekraïners

do 3 oktober 2024 Twenterand

In zijn vergadering van 24 september heeft het college van b&w van Twenterand besloten medewerking te verlenen aan het verlengen van de omgevingsvergunning voor de opvang van ontheemde Oekraïners aan de Sportlaan in Vriezenveen voor een termijn van 5 jaar tot en met 1 augustus 2030. Daarnaast wil het college, in verband met de opgehoogde opgave, 48 extra opvangplekken realiseren op camping de Hammerhorst in Den Ham. Hiervoor worden 6 chalets bij geplaatst en extra opvangplekken gerealiseerd in het woonhuis op de camping. Dat heeft het college de gemeenteraad in een raadsbrief laten weten. 

Volgens b&w is de behoefte aan opvang van de Oekraïense vluchtelingen onverminderd groot als gevolg van het voortduren van de oorlog in Oekraïne. “Vanuit het rijk is daarom de oproep gedaan de opvang voort te zetten en waar mogelijk uit te breiden. De opgave voor 2025 is 255 opvangplekken. Door de uitruil, waarin de gemeente Hengelo 83 asielzoekers voor Twenterand opvangt en Twenterand 83 Oekraïners voor Hengelo, komt de opgave op 338 (= 255 + 83) opvangplekken. Het totaal aantal beschikbare opvangplekken in Twenterand is op dit moment 300. De locatie aan de Marleseweg, waar op dit moment 10 ontheemde Oekraïners wonen, sluit op 1 mei 2025. Dit betekent dat er 48 opvangplekken bij moeten komen. Deze plekken kunnen gerealiseerd worden door uitbreiding op camping de Hammerhorst.”

Burgemeester Maarten Offinga kwam het briljanten paar woensdag 12 augustus namens de gemeente feliciteren. (Foto: Gert Stegeman).
Briljanten paar voelt zich gezegend Hardenberg 2 minuten geleden
Afbeelding
Goede Doelen Dag bij Hooge Graven Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Openluchtbad Olde Vechte wordt drijvende concertzaal Ommen 1 uur geleden
Wethouder Alice van den Nieboer kwam het diamanten paar woensdag 12 augustus namens de gemeente Ommen feliciteren. (Foto: Gert Stegeman).
Bruidspaar Meulenbelt-Posthuma toost op zestig jaar samenzijn Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Veel te beleven tijdens Bissingh Ommen 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda