Afbeelding

Gemeente actualiseert bomenbeleid

vr 15 november 2024 Hardenberg

Burgemeester en wethouders van de gemeente Hardenberg gaan het bomenbeleid actualiseren. Vooruitlopend daarop wordt een startnotitie met kaders daarvoor opgesteld, die naar verwachting in het eerste kwartaal van 2025 aan de raad wordt voorgelegd. Ondertussen wordt aan bomen en de instandhouding daarvan extra aandacht gegeven. Daarnaast gaat het college voortaan, waar het gaat om vergunningen voor bomenkap in de gemeente, het advies van de bomendeskundige eerder bij het proces betrekken dan tot nu toe vaak het geval is geweest. Het college heeft zijn werkwijze hierop inmiddels aangepast. Eén en ander heeft het college laten weten in antwoord op vragen van de VVD en ChristenUnie, die onder meer vragen heeft gesteld over bomenkap in het algemeen en de kwaliteit van de adviezen van de bomendeskundige in het bijzonder. De VVD en ChristenUnie maken zich namelijk grote zorgen over die adviezen. Aanleiding daarvoor is de (vroegtijdige) bomenkap van zes bomen in de gemeente Hardenberg, gebaseerd op ‘ondeugdelijke’ adviezen, waarover behoorlijk wat commotie is ontstaan.

 B&W laten weten dat adviezen van de bomendeskundige over het algemeen op een zorgvuldige manier tot stand komen. “De bomendeskundige adviseert vakinhoudelijk over de ingekomen aanvragen omgevingsvergunning kappen. Het advies van de bomendeskundige is tot nog toe in een aantal gevallen op een laat moment in het proces gepositioneerd. Daardoor is het vakinhoudelijke advies van de bomendeskundige in die gevallen ondergeschikt aan andere maatschappelijke belangen zoals woningbouw”, aldus b&w. 

VVD en ChristenUnie wilde ook van b&w weten of er in de gemeente vaker bomen in de gemeente zijn gekapt, die gebaseerd waren op ondeugdelijke adviezen en wat daarvan de consequenties zijn geweest. Volgens het college heeft de advisering niet tot problemen of financiële compensaties geleid. Ook is er volgens b&w geen sprake van onzorgvuldige en ondeugdelijke advisering op andere terreinen. 

Afbeelding
Workshop natuurlijke isolatie Hardenberg 8 uur geleden
Afbeelding
Veel schade bij aanrijding in Dedemsvaart Hardenberg 8 uur geleden
Afbeelding
Reünie Diaconaal Project Den Ham: jongeren kijken terug op bijzondere tijd in Ghana Twenterand 9 uur geleden
Afbeelding
Ouderenmiddag in de Klaampe Twenterand 10 uur geleden
Afbeelding
Leren bankieren op telefoon of tablet Hardenberg 13 uur geleden
Afbeelding
‘Gospel Zingen’ Twenterand 14 uur geleden
Afbeelding
Start met badminton Twenterand 15 uur geleden
Afbeelding
‘Plug-in’ bij Hervormde Kerk Hardenberg 15 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda