
Bezwaarmaker bomenkap gaat voor de bijl
vr 8 november 2024 HardenbergBurgemeester en wethouders van de gemeente Hardenberg hebben besloten het bezwaar, ingediend tegen de omgevingsvergunning voor het kappen van zes bomen op verschillende locaties in de gemeente Hardenberg, conform het advies van de Commissie Bezwaarschriften, niet-ontvankelijk te verklaren.
Te vroeg gekapt
Het betreft hier een bezwaarprocedure, waarin fout op fout is gemaakt en aanleiding is geweest voor intern overleg bij de gemeente. De betreffende bomen zijn namelijk gekapt voordat de termijn van vier weken na bekendmaking van de vergunning was verstreken. Naar aanleiding van die constatering heeft bezwaarmaker aangifte gedaan bij de politie met als reden dat er sprake is van een economisch delict. Vervolgens heeft de verantwoordelijk teamleider aan bezwaarmaker excuses aangeboden en zijn er intern maatregelen genomen om herhaling te voorkomen. Naar aanleiding daarvan is de aangifte weer ingetrokken, maar moest nog wel een beslissing (binnen 12 weken) op het bezwaar worden genomen. Mede door de vakantieperiode is deze termijn niet gehaald. Omdat bezwaarmaker de bomen niet meer kon ‘redden’ (waren immers al gekapt) adviseerde de Commissie Bezwaarschriften het college om het bezwaar niet-ontvankelijk te verklaren. In het advies werd echter abusievelijk opgenomen dat het bezwaarschrift ongegrond zou zijn.
Al met al was de bezwaarmaker niet blij met de gang van zaken en beklaagde zich daarna onder andere over de beperkte verslaglegging van het gestelde tijdens de hoorzitting waarbij bepaalde relevante uitspraken zouden zijn weggelaten. Het verzoek van bezwaarmaker aan de commissie Bezwaarschriften om een aanvulling aan het verslag toe te voegen en aan partijen te verzenden is niet voldaan. De commissie ziet geen reden ziet om het advies danwel het verslag aan te passen of om inhoudelijk op de reactie in te gaan en b&w zijn het daarmee eens. Daarom is besloten de bezwaarschriftenprocedure nu af te ronden en bezwaarmaker niet-ontvankelijk te verklaren in het bezwaar. De bezwaarmaker heeft nog wel de mogelijkheid om in beroep te gaan tegen de beslissing op bezwaar.








