
F-16’s nemen na 45 jaar afscheid
vr 27 september 2024 HardenbergOp vrijdag 27 september maakten de F-16’s van de Koninklijke Luchtmacht na 45 jaar hun laatste vlucht boven Nederland.
Om 13.40 uur vertrokken de toestellen in formatie vanaf vliegbasis Volkel voor een afscheidsronde van twee uur door het land, waarbij ze onder meer over het laagvlieggebied van de gemeente Hardenberg vlogen. Sinds 1979 waren de F-16’s onmisbaar in talloze missies, maar nu worden ze vervangen door de modernere F-35’s vanwege veroudering en hoge onderhoudskosten.
Hoewel de F-16’s niet langer in Nederland opereren, blijven ze actief in Oekraïne, waar 24 van de 36 toestellen naartoe zijn gestuurd. Het groots gevierde afscheid werd gevolgd via een livestream op YouTube en markeert het einde van een tijdperk voor de luchtmacht. De luchtmacht stapt nu volledig over op de F-35, een toestel met geavanceerdere technologie, betere prestaties en nagenoeg onzichtbaar voor vijandelijke radar. Het is een nieuw hoofdstuk voor de Nederlandse defensie, waar innovatie en efficiëntie nu de boventoon voeren.
Het geluid van de nieuwe F-35 straaljagers zijn intenser dan de F-16’s en zal regelmatig goed te horen zijn boven de gemeente Hardenberg.









