Afbeelding

Eén vergunning aanvraag voor kanaal Almelo-De Haandrik

wo 18 september 2024 Hardenberg

Het college van B en W van de gemeente Ommen heeft besloten om deel te nemen aan het projectbesluit voor de ‘aanpak boordvoorzieningen kanaal Almelo-De Haandrik’.

Tussen 2011 en 2016 heeft de Provincie Overijssel het kanaal Almelo- De Haandrik toegankelijker gemaakt met baggerwerkzaamheden en de vervanging van damwanden. Dit met als doel het kanaal toegankelijker te maken voor grotere schepen. Dit heeft zoals bekend veel schade en ophef veroorzaakt. De Provincie Overijssel is eigenaar van het kanaal en wil de vergunningen voor de boordvoorzieningen aanvragen. Boordvoorzieningen zijn activiteiten om de oevers van het kanaal over een lengte van elf kilometer op de zwakke plekken te verbeteren en de kwaliteit van de oevers die voldoende sterk zijn, te stabiliseren.

In 2011 zijn door de vijf aan het kanaal liggende gemeenten vijfmaal dezelfde vergunning verlengd. Hiernaast verleende het Waterschap ‘De Vechtstromen’ haar eigen vergunningen. Provincie Overijssel wil nu één vergunningsaanvraag doen en één vergunning voor het gehele tracë van het kanaal in één project besluit. Gemeente Ommen heeft besloten om hier aan deel te nemen. Dit heeft als voordeel dat er één aanspreekpunt is voor informatie en één centraal punt voor aanwonenden die bezwaar- of beroep kunnen aantekenen. “We vinden dit erg belangrijk, gezien het verleden”, laat wethouder Bongers weten.

Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 14 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 17 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg 20 uur geleden
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg 20 uur geleden
Popkoor X-Cream met links Roon Staal op piano.
X-Cream in Brigittakerk Hardenberg 20 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda