Afbeelding
Gert Stegeman

‘Lost Wings’ informatiepaneel onthuld in Loozen

ma 16 september 2024 Hardenberg

Genietend van de ochtendzonnestralen vond op zaterdag 14 september een eervolle herdenking en de onthulling van het informatiepaneel ‘Lost Wings’ plaats aan de Roskampweg in Loozen. De voorzitter van Stichting Luchtoorlog Onderzoek Drenthe, de heer Rob Wethly, hield een toespraak, waarna Geert-Willem Veldsink namens PB Loozen het woord nam. De onthulling zelf werd verricht door Yannic Wethly van de Stichting Luchtoorlog Onderzoek Drenthe en Geert-Willem Veldsink van PB Loozen. Na ‘The Last Post’, gespeeld door de heer Slatman, volgden twee minuten stilte. Veel belangstellenden uit Loozen waren bij de onthulling aanwezig.

Op dit informatiepaneel staat in het Nederlands, Engels en Duits beknopt vermeldt wat er op die dag 82 jaar geleden heeft plaatsgevonden omtrent de neergestorte Britse bommenwerper aldaar. Afgezien van foto’s van de bemanning, staat op dit paneel ook een QR-code die doorverwijst naar de website van Stichting Luchtoorlog Onderzoek Drenthe waar de crash in meer detail, ondersteund met historische documenten, foto’s en persoonlijke biografieën van de bemanningsleden, wordt toegelicht.

Het informatiepaneel gaat over de crash van Wellington Mk.III BJ600 GT-C. Deze Britse bommenwerper met zes bemanningsleden was in de avond van 13 september 1942 in Engeland opgestegen voor een bombardement op Bremen. Op de terugweg werd het toestel aangevallen door zowel Duitse nachtjagers als Duitse luchtafweer (Flak), waardoor het tussen 3.10 en 3.15 uur te Loozen neerstortte. Hierbij kwamen alle zes bemanningsleden om het leven waarna zij werden begraven op de Algemene Begraafplaats te Gramsbergen.

Het ‘Lost Wings’ informatiepaneel te Loozen zal het 46e ‘Lost Wings’ informatiepaneel van Stichting Luchtoorlog Onderzoek Drenthe zijn die in Groningen/Drenthe/Overijssel/Grafschaft Bentheim en Landkreis Emsland geplaatst zijn (zie www.slodrenthe.nl/lost-wings/). Het ‘Lost Wings’ informatiepaneel is een samenwerking tussen Stichting Luchtoorlog Onderzoek Drenthe en Plaatselijk Belang Loozen.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Aanrijding op Rheezerend in Dedemsvaart Hardenberg 59 minuten geleden
Afbeelding
College werkt aan herziening individuele inkomenstoeslag Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Fit Secure investeert in groei én regionale samenwerking Partnerbijdrage 1 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg houdt zorgen over landbouwbeleid scherp in de gaten Hardenberg 3 uur geleden
De locatie waar het hotel zou komen. (Foto: Gert Stegeman)
Hotelplannen De Troubadour in Hardenberg van tafel Hardenberg 5 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda