Afbeelding

Plantenactie

vr 5 juli 2024 Hardenberg

De Groene Loper Vechtdal heeft weer een mooie actie voor inwoners die gezamenlijk hun straat, buurt of tuin willen vergroenen. Dit jaar is gekozen als thema: waardplanten, Planten van Waarde. Voor een gering bedrag kunnen inwoners van het Vechtdal een plantenpakket aanschaffen speciaal gericht op vlinders of wilde bijen. Voorgaande jaren waren de acties een groot succes.

Waardplanten zijn planten die belangrijk zijn voor de voortplanting van vlinders, wilde bijen en andere insecten. Maar waardplanten hebben meer waarde: ze zijn een schuilplek, voedselvoorziening en kraamkamer ineen. Om een voorbeeld te noemen: het oranjetipje, een prachtig vlindertje met oranje puntjes aan de vleugels, is afhankelijk van pinksterbloemen. Maar omdat niet iedereen pinksterbloemen in de tuin wil hebben, heeft de Groene Loper Vechtdal gekozen voor meer aansprekende planten. Zo zitten er in het ‘Pakket Vlinder’ planten als Lange ereprijs, Duifkruid en Sedum, en in het ‘Pakket Wilde Bij’ Knoopkruid, Kaasjeskruid en Prunella (Bijenkorfje)

Deze actie van de Groene Loper Vechtdal wordt mogelijk gemaakt door de Provincie Overijssel, het Cultuurfonds en de gemeenten Hardenberg, Ommen en Dalfsen.

De organisaties die bijdragen aan de actie zijn zich bewust van het belang van meer groen. Niet alleen omdat de biodiversiteit achteruit holt, maar ook omdat groen in een tuin beter is voor het klimaat dan stenen. Groen heeft een verkoelende werking en kan ook nog eens water beter afvoeren.

Dus: kom in actie met je buurt, wijk of straat en doe mee aan deze mooie, kleurrijke actie, waar niet alleen bijen en vlinders van profiteren, maar bewoners zelf ook! Kijk ook eens op de website van de Provincie, www.natuurvoorelkaar.nl. Opgeven kan tot 1 oktober (maar wees er snel bij, want op = op) bij De Koppel in Hardenberg, de planten worden eind oktober uitgeleverd.

Voor informatie: info@dekoppel.com of bel 0523-273388 vragen naar Miriam Gerrits

Afbeelding
Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 15 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 18 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg 21 uur geleden
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg 21 uur geleden
Popkoor X-Cream met links Roon Staal op piano.
X-Cream in Brigittakerk Hardenberg 21 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda