Als Tweede Kamerlid zal Alwin te Rietstap veel met de trein gaan reizen tussen Den Haag en zijn woonplaats Kloosterhaar.
Als Tweede Kamerlid zal Alwin te Rietstap veel met de trein gaan reizen tussen Den Haag en zijn woonplaats Kloosterhaar.

“Verkiezingsuitslag is best spannend”

zo 19 november 2023 Hardenberg

“Het was makkelijker geweest nee te zeggen, maar na ampele overweging hebben wij toch besloten de kans te aanvaarden en er vol voor te gaan.” Dat zegt de 44-jarige Alwin te Rietstap uit Kloosterhaar over zijn kandidaatstelling voor de ChristenUnie bij de Tweede Kamerverkiezingen op woensdag 22 november. “Wij vinden het een grote eer, maar ook een grote verantwoordelijkheid.” 

Alwin praat bewust over wij omdat ook zijn vrouw en kinderen (4) nauw betrokken waren bij zijn besluit zich kandidaat te stellen. “Het Kamerlidmaatschap betekent een complete verandering voor het hele gezin en die stap neem je niet zomaar. Dat moet en is ook in goed onderling overleg gegaan. We zijn ons zeer bewust van de gevolgen, zoals minder tijd voor het gezin en meer ‘in de spotlights’”. Wellicht ook bedreigingen? “Daar ga ik niet van uit. Ik heb het hier gelukkig nooit meegemaakt en ben daar ook niet bang voor.”  Te Rietstap staat bij de Kamerverkiezingen vierde op de lijst voor de CU. Op basis van de huidige peilingen betekent dat dat Hardenberg haar huidige wethouder ‘verliest’ aan Den Haag. De CU telt momenteel 5 zetels in de Tweede Kamer. 

Onderdak komt wel

Met 22 november in zicht groeit de spanning bij te Rietstap. Waar hij de uitslagen volgt? “Naar mijn weten houdt Hardenberg geen uitslagenavond. Ik vermoed dat ik op 22 november de uitslagen volg met andere kandidaat-kamerleden van de CU, maar waar weet ik nog niet,” lacht Alwin. Hij weet wel dat hij als Kamerlid drie dagen per week in Den Haag gaat wonen. Onderdak heeft hij daar nog niet gevonden, maar bezorgd dat hij dat niet vindt is hij, ondanks de wooncrisis, niet. “Ik heb vrienden in de omgeving van Den Haag en er zijn wel hotels of de partij heeft ruimtes beschikbaar. Komt vast goed.”. 

Alwin zegt ooit de politiek te zijn ingegaan vanuit zijn ideaal een bijdrage te willen leveren aan de samenleving. Eerder deed hij dat in de Provinciale Staten en nu als wethouder van Hardenberg.  ”Ik wilde niet per sé naar Den Haag, maar ben vanuit Overijssel gevraagd om te reageren. Dat ik op zo’n hoge positie zou belanden, had ik niet verwacht. Teleurgesteld als ik niet word gekozen? “Verlies zou met name jammer zijn voor de partij. Persoonlijk heb ik het enorm naar mijn zin als wethouder in Hardenberg en ga daar ook graag mee door hoor,” lacht Alwin. Hij hoopt hoe dan ook ‘de goede zaak’ te blijven dienen. Dat betekent voor hem vooral opkomen voor de regio in de volle breedte, sociale thema’s onder de aandacht brengen en een goed economisch beleid neerzetten. “Er moet op al die aspecten nog heel veel gebeuren.”

Afbeelding
Overijssel kiest koers voor water en bodem van de toekomst Hardenberg 2 minuten geleden
Winnaars Habo Verhuur pinkstertoernooi
Habo Verhuur Pinkstertoernooi in Ommen geslaagd Sport Ingezonden 30 minuten geleden
Afbeelding
Zestig jaar liefde aan de Rheezerweg Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Repair Café bij De Koppel Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Subsidieregeling ‘Iedereen doet mee!’ van start Hardenberg 3 uur geleden