De Honingbij
De Honingbij ©Mark Zekhuis.

Bijen- en Heidewandeling in het Reestdal

za 22 juli 2023 Hardenberg

Vanuit Bezoekerscentrum De Wheem houdt Landschap Overijssel op zondag 6 augustus een ‘Bijen- en Heidewandeling’, vanaf 13.30 uur. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Iedereen mag meedoen, mits van tevoren aangemeld.  

Rond deze tijd van het jaar staat de heide weer in volle bloei, maar er is nog veel meer te zien naast die mooie paarse gloed over het landschap. Zo kruipen en vliegen er vele insecten rond in allerlei vormen en maten, waaronder de vele soorten bijen die zich te goed doen aan de nectar en zo ook de bloemen bestuiven. Tijdens de wandeling vertellen de gidsen hier van alles over en laten van alles zien.  

Rijke historie

Bloeiende hooilanden, wuivend graan met blauwe korenbloemen, bos, heide en authentieke boerderijen. In het Reestdal geniet je van een mooi doorkijkje, het boerenleven, een veld met dotterbloemen of van het rustgevende geluid van het kabbelende water van de Reest. Het beekdal roept een gevoel op in andere tijden te leven. Het gebied kent veel historische elementen, zoals hakhoutbosjes, houtwallen, graanakkers en oude kerkenpaden. Deze elementen worden in stand gehouden en beheerd, zoals dit al eeuwenlang gebeurt. Mede door deze vorm van beheer is het Reestdal geworden zoals het nu is.

Wie mee wil doen aan de wandeling moet zich van tevoren aanmelden via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteiten. Er is plaats voor maximaal 20 personen.

De kosten zijn 5 euro per volwassene en 3 euro per kind. Wie donateur is van Landschap Overijssel (+ gezinsleden op hetzelfde adres) of van één van de andere 12 Landschappen, kan op vertoon van de donateurspas gratis mee.

Afbeelding
Project de ‘Dode Hoek’ van start Hardenberg 16 uur geleden
Afbeelding
Hardenberg krijgt meer regie bij Housing First Hardenberg 17 uur geleden
Afbeelding
Vijf fracties willen duidelijkheid over gevolgen netcongestie Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Mariënberg zegeviert over Wijthmen Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Vernieuwde aula Slagharen is een feit Hardenberg 18 uur geleden
Vrouwen HHC begin goed aan de competitie. (Foto: Gert Stegeman)
Sterke start HHC vrouwen Hardenberg 21 uur geleden
Sharon de Weerd en Tom Odink met een cheque. (Foto: Gert Stegeman)
Sharon de Weerd en haar Banthumloop Hardenberg 22 uur geleden
Popkoor X-Cream met links Roon Staal op piano.
X-Cream in Brigittakerk Hardenberg 22 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda