Afbeelding

“Drakenbootrace is grote uitdaging”

wo 14 juni 2023 Hardenberg

Omwonenden van de haven in het centrum van Hardenberg kennen het als geen ander. Het geroffel op de trom, kenmerkend commentaar van presentatoren, dat in de uiterwaarden van de Vecht door de luidsprekers schalt, oerkreten van de deelnemers op het water en enthousiaste aanmoedigingen van een groot publiek langs de waterkant. De Brunink Drakenbootraces. Een sportief evenement, dat al jarenlang een vaste waarde is op de activiteitenagenda in Hardenberg, waar deelnemers maandenlang voor trainen en het grote publiek verlangend naar uitziet. Dit jaar worden de races, als onderdeel van het Ter Steege Ballonfestival met ballonvaarten en een muziekprogramma in de grote feesttent, voor de 22e keer gehouden op zaterdag 24 juni, vanaf 9.30 uur. 

“Het maximale aantal van 45 teams van 12 personen doet mee aan de Drakenbootraces, die sinds de eerste editie alleen maar in populariteit toenemen,” vertelt Franca ten Brinke als mede-organisator van het evenement. Dat de races populair zijn, wordt onder meer gestaafd door een wachtlijst met 14 teams, die ook staan te popelen om een keer mee te doen aan de races. 

TorenToppers

Onder de deelnemende teams bevinden zich dit jaar ‘oude bekenden,’ maar ook nieuwelingen. Zo doen voor het eerst onder meer ook de zelfbenoemde ‘TorenToppers’ mee. Een ‘vrouwenboot’, gevormd door een groep medewerkers van Weekblad De Toren aangevuld met enthousiaste lezers. Ze trainen dat het een lieve lust is, maar de verwachting dat men in de hoogste regionen gaat eindigen? “Ik vermoed dat dat een utopie is,” lacht Annelot Brunink. “Bij de editie in 2022 werd als grap aangegeven dat wij ook wel een keer mee wilden doen. Toen we echter ingeloot werden was het wel even schrikken, maar wie A zegt, moet ook B zeggen. Dus zijn we flink aan het trainen geslagen bij Profit Gym. We worden daar uitstekend begeleid. We doen vooral veel armoefeningen en trainen op uithoudingsvermogen. Het is een hele uitdaging en ontzettend zwaar, maar we hebben tegelijk heel veel lol samen en dat is uiteindelijk het belangrijkste. We gaan ervoor en het komt vast goed” .

Afbeelding
Afbeelding
Onder leiding van één van de trainers Stan van Profit Gym wordt door de TorenToppers (hier deels) hard getraind voor de Drakenbootraces.
Henk Meppelink in de Kruisstraat met de bekende klinkertjes. (Foto: Gert Stegeman).
Vijfde lustrum Lichtstadloop wordt spectaculair Hardenberg 3 uur geleden
Burgemeester Offinga reikte de prijzen uit aan de winnaars Henk Veldhuis, Adries Berg en John Gruter.
Standwerkersconcours opnieuw groot succes Hardenberg 3 uur geleden
Foto uit het archief
Kom naar het Race event Hardenberg 4 uur geleden
Afbeelding
Fraterman en Korte beste Parkvissers Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Brandweer blust natuurbrand bij Pekelbrug Hardenberg 14 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda