Jarno de Wilde in één van de nieuwste Wildkamp vestigingen.
Jarno de Wilde in één van de nieuwste Wildkamp vestigingen. stefan kemper fotografie

Technische groothandel Wildkamp viert gouden jubileum

ma 19 december 2022 Hardenberg

Familiebedrijf Wildkamp viert zijn 50-jarig jubileum. Met de tweede (Gert-Jan) en derde generatie (Jarno, Robin en Laura) aan het roer, is de onderneming uitgegroeid tot een technische groothandel en dienstverlener met 45 vestigingen, meer dan 150.000 producten, een uitgebreide webshop, een handige app en een nieuw distributiecentrum. De organisatie blijft groeien, maar het no-nonsense familiegevoel blijft als een rode draad door het bedrijf lopen. 

Van eenmanszaak naar technische groothandel met 45 vestigingen

Het verhaal van Wildkamp begint in 1972, als Jan de Wilde in Ommen een eigen onderneming start. De arbeidsanalist zag kansen in de verkoop van afgedankte pvc-afvoerbuizen van Wavin, waarmee bedrijfsafval een nieuwe bestemming werd gegeven. “Opa zag kansen voor deze producten, met name in de agrarische sector”, vertelt kleinzoon Jarno de Wilde, Corporate Development Manager bij Wildkamp. “Van de buizen maakte hij niet alleen bronfilters, maar ook vogelhuisjes die erg goed verkocht werden. Er kwamen steeds meer mensen voor hem werken en de voorraad in de tuin stapelde zich op, totdat verhuizen onvermijdelijk was. Mijn opa kocht de Baanbreker in Lutten, hier is ons hoofdkantoor tegenwoordig nog steeds gevestigd”.

Klaar voor de toekomst

 “In 50 jaar tijd hebben we grote stappen gezet. We zijn uitgegroeid tot een organisatie met meer dan 600 medewerkers. Inmiddels werken we samen met 300 leveranciers, waarmee we ruim 150.000 klanten bereiken. Met de uitbreiding van onze diensten en het assortiment en ons nieuwe distributiecentrum van 17.000 m2 zijn we klaar voor de toekomst. Vanaf nu kunnen we nog sneller, efficiënter én duurzamer werken.” vertelt Jarno enthousiast. Met de derde generatie in het bedrijf breekt een nieuw tijdperk aan, waarin opnieuw gefocust zal worden op groei. “We willen nog meer dan voorheen investeren in lokale beschikbaarheid, technische kennis en maatwerkoplossingen”, aldus Jarno. “Bovendien spelen we in op actuele thema’s zoals klimaatverandering, bijvoorbeeld door middel van efficiënte beregening en hergebruik van regenwater. Maar ook op duurzaamheid, waarvoor mijn opa al in 1972 ongemerkt het startschot heeft gegeven toen hij afgekeurde buizen een nieuwe bestemming gaf”.

Over Wildkamp

Wildkamp is in 50 jaar tijd uitgegroeid tot een technische groothandel en dienstverlener gespecialiseerd in watertechniek. In heel Nederland helpt Wildkamp de agrariër, hovenier, installateur en andere sectoren als recreatie, bouw en industrie bij het vinden van oplossingen voor technische uitdagingen.

Afbeelding
Nieuwe ondergrondse containers in Den Ham Twenterand 44 minuten geleden
Vechtdal College Hardenberg opent nieuwe praktijklokalen voor Profiel Groen
Profiel Groen opent nieuwe lokale op Vechtdal College Hardenberg 2 uur geleden
Conservator Thomas Bruins van het Stedelijk Museum met het skelet.
Onderzoek werpt nieuw licht op skelet Coevorden 2 uur geleden
Afbeelding
Zangdienst Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Rundveesector bezoekt RMV Hardenberg Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Petrakerk brengt warmte, licht en hoop in Oekraïne Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Mike Boddé brengt ‘Muziekles zonder lijfstraffen’ Twenterand 4 uur geleden
De diabetescollecte wordt in Ommen voor de 41e keer gehouden. Vorig jaar werden de jubilarissen die al 40 jaar collecteren in het zonnetje gezet.
Collecte voor Diabetes Fonds Ommen 5 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda