
Reuring in de Veste
di 13 december 2022 HardenbergOp zondag 18 december vindt in het historische centrum van Coevorden het evenement Reuring in de Veste plaats. Na twee jaar waarin corona roet in het eten gooide, gaat het nu echt gebeuren. Wat voorheen het Dickens Festijn was, is nu Reuring in de Veste; een middag waarop het publiek wordt meegevoerd naar het Coevorden van de 17de en 18de eeuw. Met straattheater en muziek, een arrenslee en ambachtenmarkt.
Wandel door de rosse buurt. Speel mee met de weeskinderen bij het weeshuis. Loop binnen bij de Taverne. Laat de toekomst voorspellen bij de waarzegster. Swing mee met de trommelslagers. Wandel langs het meisje met de zwavelstokjes en de gevangenis. Loop binnen en bewonder de werkzaamheden van de kunstschilder. Er is genoeg vertier voor iedereen.
IJzerkoekenoproeroptocht
De IJzerkoekenoproeroptocht vindt dit jaar voor het eerst plaats tijdens Reuring in de Veste. Opdrachtgever van de optocht is Stedelijk Museum Coevorden. Tijdens deze dag is het museum gratis toegankelijk. In de centrale hal van het museum worden kniepertjes gebakken die gratis worden uitgedeeld. Door het centrum van Coevorden is een speurtocht uitgezet. Alle inzenders krijgen het IJzerkoekenreceptenboek en onder alle inzenders worden een aantal leuke prijzen verloot.
Opening evenement
De middag wordt geopend door burgemeester Renze Bergsma met het vuren van het kanonschot op de Weeshuisweide. Het evenement start om 13:00 uur en wordt om 16:30 uur op de Markt op passende wijze afgesloten met een heus slotakkoord. Het is koopzondag, de winkels zijn open deze middag. De toegang voor dit evenement is gratis. In de binnenstad wordt men door middel van bordjes langs de juiste route geleid. Dit evenement wordt georganiseerd in opdracht van het Centrum Management Coevorden en wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Coevorden, de Provincie Drenthe, de Rabobank, het Prins Bernard Cultuurfonds en het Stedelijk Museum Coevorden. En door de ruim honderd vrijwilligers, figuranten en andere deelnemers in welke vorm dan ook. Voor meer informatie kunt u kijken op de Facebookpagina of mailen naarreuringindeveste@gmail.com.




